Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostrożnie! Cuda ze szkła!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 listopada 2008, 8:27
Aktualizacja: 11:38
Autor: rylit
Fot. rylit
Absolwenci Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych pochwalili się w środę niezwykłej urody pracami dyplomowymi. Szklane dzieła może obejrzeć każdy w galerii MDK „Muflon” w Sobieszowie.

Tym razem trzeba poruszać się tam bardzo ostrożnie, a to za sprawą szklanego tworzywa, które posłużyło do wykonania prac dyplomowych absolwentów wspomnianej szkoły ze specjalnością szklarstwo artystyczne. Wyeksponowano kilkadziesiąt prac dyplomowych dwudziestu dwu absolwentów tej placówki z ostatnich paru lat.
Młodzi twórcy zdający dyplom oprócz pracy dyplomowej zrobionej ze szkła. musieli zareklamować swoje dzieło własnoręcznie zaprojektowanym plakatem.

Licznie przybyła młodzież, przedstawiciele jeleniogórskich placówek kulturalnych, nauczyciele, instruktorzy mogli zobaczyć ciekawe zestawienia plastyczne plakatu i szkła którego ciekawe struktury podkreślało odpowiednie oświetlenie i aranżacja przygotowana przez pracowników sobieszowskiego „Muflona”.

Małgorzata Kasztelan, dyrektorka cieplickiej placówki, ubolewała, że nie można w galerii w Sobieszowie wyeksponować flagowych dzieł uczniów kierunku szkła artystycznego-witraży .Dzieła te wymagają dziennego oświetlenia, aby w pełni można było podziwiać ich piękno. – Mam nadzieję, że uda się jej przy pomocy władz Jeleniej Góry, wykorzystując środki z UE stworzyć na terenie szkoły galerię szkolną o powierzchni dwustu metrów kwadratowych – dodała.

Otwarcie wystawy umilał występ zespołu młodzieżowego ze Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Warto się wybrać na tą ciekawą wystawę, która będzie eksponowana w Galerii „Muflon” do 12 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 27-11-2008 12:36
..lustra powoduja,ze mezczyzni chetnie wloski farbuja.Lustereczko..im o tym przypomina !!.(..chetnie).
~Ted 27-11-2008 12:51
Byłem ,widziałem i się zachwyciłem.Super wystawa naprawdę warta zwiedzenia.A tak na marginesie zauważyłem ,że w galerii w Sobieszowie ostatnimi czasy wiele się dzieje .Wystawa goni wystawę.Należą się wielkie brawa ,za ciekawe i interesujące wystawy.Tak trzymać.
HankaOdRumcajsa 27-11-2008 13:32
...ale fajowska sprawa... Gratulacje dla uczniów i Pani Kasztelan!!!!!!!!
~Hans 27-11-2008 20:00
Plastyk fantastyk. Oczywiście, że piękna wystawa, w końcu zdolni ludzie ;))
~Sabath 28-11-2008 20:52
mi lustro przypomina o tym żeby uczesać włosy i założyć garnitur i krawat

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group