Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7635
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostre cięcia w oświacie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 listopada 2019, 14:30
Aktualizacja: Wtorek, 26 listopada 2019, 13:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trwają przymiarki do budżetu miasta Jeleniej Góry na 2020 rok. Wczoraj (20.11) radni spotkali się w gościnnych progach Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, gdzie poza projektem budżetu w części oświatowej, zapoznali się z ofertą placówki oraz zaopiniowali kilka drobnych projektów uchwał.

Na początku przedstawiciele DODN informowali o prowadzonych inicjatywach - szkolenia, konferencje czy konkursy - i zachęcali, aby jeleniogórskie placówki oświatowe chętniej korzystały z ich oferty. W kolejnych punktach porządku obrad było opiniowanie kilku projektów uchwał związanych z reformą oświaty, które trzeba dostosować do nowych realiów.

W najważniejszej części radni zapoznali się z założeniami projektu budżetu miasta na 2020 rok. Jak informował dyrektor Departamentu Edukacji Ryszard Wach, pierwsza propozycja skarbnika opiewała na 155 milionów złotych, a potrzeby placówek określono na 180 milionów złotych. Po uzgodnieniach stanęło na 168 milionach złotych, a do tego ok. 3 mln w rezerwie na podwyżki. Jednocześnie podkreślono, że potrzeby zgłaszane przez dyrektorów nie uwzględniają skutków podwyżek płac. Przy aktualnym projekcie brakuje ok. 9 milionów złotych, a do tego dojdzie kilka milionów na podwyżki.

Wspomniane 168 milionów nie uwzględniają potrzeb remontowych, tylko wynagrodzenia i zadania bieżące. Udział płac to ok. 108 mln zł. Dyrektorzy obecni na posiedzeniu zwrócili uwagę na istotny problem, który będzie przed nimi. - Spłaszczą się wynagrodzenia - sprzątający czy dozorcy będą zarabiać tyle, co sekretarka czy księgowi - alarmują przedstawiciele szkół.

Z kolei radny Mariusz Gierus zwrócił uwagę, że w październiku ubiegłego roku Jerzy Łużniak obiecywał 500 zł podwyżki dla pracowników administracji i obsługi. - Myślę, że mowa o dodatkowych środkach, niezależnych od decyzji rządowych - dopytywał radny. Radny Piotr Paczóski dopytywał o sens korzystania z firmy Vulcan. - Korzyści są umiarkowane, a pieniądze można przeznaczyć na inne cele w oświacie - mówił.

Jednocześnie Konrad Sikora - zastępca prezydenta miasta (odpowiedzialny za oświatę) informował, że do końca stycznia 2020 r. specjalny zespól powołany przez prezydenta ma wypracować rozwiązania dla oświaty.

W trakcie dyskusji przedstawiciele Wydziału Edukacji zwracali też uwagę, że po zmianie schematu organizacyjnego Urzędu Miasta, w wyniku którego rozdzielono Edukację i Sport - nadal w budżecie oświatowym jest Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Młodzieżowy Dom Kultury. Dla przykładu planowany budżet MOS-u na przyszły rok to ok. 3,7 mln zł (potrzeby zgłoszone na 4 mln), a czego połowa idzie na utrzymanie obiektów.

Radni nie głosowali nad opinią w sprawie projektu budżetu miasta w części oświatowej - zrobią to w innym terminie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
5
9%
Smuci
10
18%
Złości
29
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~N 21-11-2019 14:42
Przydałby się żłobek bo tylko prywatne są otwierane. Tak samo jak przedszkola. Po ogloszeniach w jelonce widać, że kadry już zaczyna brakować. Jak nauczyciel, kadrowa zarabiają tyle samo co osoba po szkole podstawowej to niedlugo i w szkołach zabraknie pracowników. A przeładowane klasy to też porażka. Nie ma szans na indywidualne podejście do ucznia, jak w klasie prawie 30 osób a nauczyciel ma 45 min . Jeszcze musi przeladowany program wyłożyć. Szkoda tylko dzieci...
~ 25-11-2019 13:13
do: ~N (14:42)
Za nieboszczki prl-ki 32 osoby to byla norma. Nie czuję się jednak osobą naukowo ograniczoną/ w. wyższe/. A program zawsze by przeladowany w duperele.Dlaczego ? Kto to wie, kto to wie... Teraz nawet babcie i dziadkowie " pomykają" bystro w internecie. Dlaczego więc nauczyciele nie wykorzystują internetu do tego, aby nauczyć mlodych poszukiwania wiedzy, a nie tylko ględzić i ględzić !?
~Koja II 21-11-2019 15:23
Coś tu jest nie tak! Strajkowali w Warszawie wystrajkowali podwyżki od Rządu a pieniędzy nie wystrajkowali?
~8y 21-11-2019 15:58
do: ~Koja II (15:23)
tu blokują może
~jamnik 21-11-2019 20:40
do: ~Koja II (15:23)
Za wynagrodzenia nauczycieli odpowiada samorząd także trzeba było strajkować u siebie w mieście. Jelenia ponoć świetnie się rozwija, jest bardzo niskie bezrobocie więc jak się nauczycielom nie podoba pensja to proszę pracy szukać gdzie indziej. Szybki kredyt, buda z goframi czy kebabem i już zarabiamy na turystach. Przecież Jelenia to ponoć turystyczna stolica Karkonoszy:)
~Anonim+ 21-11-2019 21:17
do: ~jamnik (20:40)
"- jak się nauczycielom nie podoba pensja to proszę pracy szukać gdzie indziej. " - tak zapewne się stanie, a nasze dzieci będą uczyć tylko katecheci (oni są sowicie opłacani) - no i co raz bliżej, nam do talibandu...
~Jasne do Anonim 22-11-2019 8:32
do: ~Anonim+ (21:17)
Masz całkowitą rację. Wielu matematyków, informatyków, fizyków i językowców już poszukało sobie nowej pracy. Fizyki uczą starcy lub osoby nieprzygotowane do zawodu. Jeszcze paru dobrych polonistów i matematyków przed emeryturą pozostało. Ale młodych po uniwerkach nie ma :). Jakieś kursy jakieś zaoczne... Ale jak rozumiem z postu jakość edukacji to dla Ciebie temat bardzo niesitotny.
~s 25-11-2019 3:48
do: ~Anonim+ (21:17)
rozwin te - przepraszam mysl- "oni sa sowicie wynagradzani" jakos nie lapie? To sie nazywa "mowa nienawisci"?
~40i4 25-11-2019 5:22
do: ~s (3:48)
Sowicie wynagradzanii oznacza że są bardzo dobrze wynagradzani. Kompletnie nieadekwatnie do swojego wkładu w rozwój intelektualny młodych ludzi.
~kk 25-11-2019 13:46
do: ~jamnik (20:40)
....A swoje dzieci będziesz uczył sam
~Boss 21-11-2019 17:59
Kiedy wprowadzą nauczycielom 40 godziny tydzień pracy ,to co się dzieje w tym kraju jest chore ciągłe podwyżki składek i podatków żeby utrzymywać obiboków jak zaczną pracować po tyle godzin co inni ludzie to połowa z nich będzie zbyteczna ,zobaczcie jak wydaje się wasze pieniądze z podatków głównie na pensje nagrody dla pasożytów z budżetówki i zasiłki dla patoli którym nie chce się pracować ,każda inwestycja to zadłużanie państwa wszystkie pieniądze z UE przejmują kacyki partyjne z kolesiami potem macie podwyżki za śmieci o 100 procent bo matoły nie wypełniły norm unijnych nie ma składowisk odpadów ze spalarniami nie ma recyklingu to samo z wodą ,prądem emisją
~N 22-11-2019 7:16
do: ~Boss (17:59)
Rozumiem, że jak oni ze szkoły odejdą( co już tytanie umysłów się dzieje) to ty pójdziesz uczyć. Wszak taki geniusz jak ty temat doskonale znający poświęci się dla idei i za 2400 będzie pracować w szkole. Zasada jest prosta chce się mieć dobrego pracownika to trzeba mu zapłacić. Płacąc nauczycielowi tyle co sprzataczce spowoduje się odejście ich z zawodu, już brakuje matematyków, fizyków, nauczycieli przedszkoli. To są ludzie, którzy potrafią się uczyć, zmieniają zawod bez problemu. Mi zależy by ci dobrzy zostali. Mam syna który idzie niedługo do szkoły i chce by go ktoś komu zależy uczył. A nie kolejny geniusz po kursie online czy po szkółce katolickiej. A pasożytów szukaj w kosciele gdzie rosle zdrowe chłopy żyją na koszt innych...a mogą przecież sami na swoj chleb zarobic a po pracy lub przed pracą zająć sie sferą duchową.
~Boss 22-11-2019 16:58
do: ~N (7:16)
Zacznij zbierać na korepetycje dla syna bo nic z niego nie będzie taki jest poziom nauczania w szkołach i nie rozśmieszaj Mnie że nauczyciele w dzisiejszych czasach są wykształceni i szybko się uczą ha ha ha Moją siostrzenicę do matury przygotował student pierwszego roku nie znam rodziców których dzieci nie biorą dodatkowych płatnych zajęć taką wiedzę wynoszą ze szkół ,co do pensji 2400 za pracę po kilkanaście godzin tygodniowo ponad trzy miesiące płatnego urlopu to dużo za dużo gdyby nauczyciel przepracował 40 godzin tygodniowo miałby ponad pięć tysięcy na rękę
~N 22-11-2019 22:44
do: ~Boss (16:58)
Mówię, że zaczyna brakować wyksztalconych ponieważ ci pierwsi zmieniają pracę. Za to ludzie po kursach czy szkolach typu uczelnia w Wałbrzychu idą do pracy do szkoły.Mnie stać na prywatną edukację dla dziecka i nie każde też potrzebuje korków...są też zdolne dzieci. Problemem jest niska płaca, a oprócz stania przy tablicy nauczyciel pracuje w domu, szkolenia rady, zebrania , imprezy szkolne konkursy, wycieczki po godzinach często tracąc czas prywatny. A kasa jest nędzna. I szczerze pracował byś w szkole za takie wynagrodzenie? Lub w przedszkolu? Chcemy mieć kadre po uniwersytetach za pensje sprzataczki. Będziemy mieć miernoty po szkolkach w Koziej D..pie ...a jak masz dzieci mające trudnosci to cóż na te korki możesz nie zarobić. Ale nam potrzeba taniej i nie myslacej siły roboczej, więc po co dobry nauczyciel. Bogaci swoje wyksztalca w prywatnych placowkach....ty będziesz płacił studentom za korki, narzekał na nauczycieli, ktorzy w swoich postulatach mowili też o reformie, przeladowanym programie itd. A ty jak zdarta płyta- bo mają 2 miesiące wakacji...i co im z tego wolnego jak są ubodzy. Ja też mam wiecej wolnego niż inni bo mogę sobie na to pozwolić. A ty nie znając specyfiki ich pracy lub z zazdrości plujesz jadem. Popytaj, zobaczj ak pracują i klep ozorem. Ja im nie zazdroszcze
~Boss 23-11-2019 18:30
do: ~N (22:44)
Twoja płyta jest bardziej zdarta biedni nauczyciele pracują w domach ,mało zarabiają tracą swój prywatny czas to po co siedzą w tej pracy jak Im źle ?Każdy przy zdrowych zmysłach z takim rewelacyjnych wykształceniem chłonnym umysłem poszukałby innej lepszej pracy to chyba logiczne ,też mam wyższe wykształcenie skończyłem Akademię Ekonomiczną popracowałem trzy lata w wyuczonym zawodzie i stwierdziłem że to się nie opłaca i założyłem Swoją działalność którą prowadzę ponad 15 lat i znowu zmuszany jestem do dokonania wyboru bo coraz mniej Mi się to opłaca właśnie przez ludzi z budżetówki którzy chcą zarabiać coraz więcej robiąc dokładnie cały czas to samo ,nie zmienię do nich Swojego nastawienia bo odbywa się to kosztem takich ludzi jak Ja których zmusza się do coraz większego wysiłku .Jak zaczynałem ZUS wynosił 430 zł teraz jest to ponad 1300 zł od stycznia ponad 1500 zł Mój tydzień pracy to obecnie prawie 60 godzin ,Jestem przed 50 jak długo tak pociągnę to jest chore Moja emerytura wyniesie niecałe 1000 zł jak jej dożyję przez to właśnie że cały czas spełnia się roszczenia budżetówki zamiast wywalić połowę nierobów zostawić najlepszych i Im dać podwyżkę ,zobacz na zdjęcia niektóre postacie są tam od 30 lat grzeją stołki i narzekają że jest źle w oświacie którą sami kierują to jest logiczne?Tu nie chodzi o podwyżki tu chodzi o to żeby patologiczny system trwał dalej
~EMI 23-11-2019 18:22
do: ~Boss (16:58)
Nie wierz w te 2400 miesiecznie, to ściema jakich mało. Jak robią nadgodziny - czyli dla Ciebie i mnie normalne godziny pracy, konkursy, zajęcia finansowane z UE to mają nawet ponad 4 000 (mam nauczyciela w rodzinie - nie strajkował i nie będzie, po prostu pracuje).
~Boss 25-11-2019 8:00
do: ~EMI (18:22)
Dokładnie taka jest prawda ponoć to taka ciężka słabo płatna praca a żadna szkoła nie ma wolnych etatów wiedzą to doskonale młodzi absolwenci wyższych uczelni którzy szukają zatrudnienia
~123 25-11-2019 16:04
do: ~Boss (8:00)
Niemal w każdej szkole w JG brakuje chemików, fizyków, informatyków, biologów. Wystarczy poszukać. Uczą emeryci bo młodych nie ma!!!
~ 23-11-2019 8:26
do: ~N (7:16)
Współczuję tobie takiego podejścia do życia,wszyscy dookoła winni,tylko ja oświecony.Jak nie zmienisz swojego podejścia do życia,to twoje dziecko wyrośnie na nieszczęśliwe i narzekające na innych człowieka,i ukończenie dobrej szkoły nic nie pomoże,a do kościoła to nie chodzisz, więc go nie utrzymujesz,to nie ujadają na niego
~ja pitolę 24-11-2019 7:41
do: ~ (8:26)
Niestety ale kościół utrzymujemy wszyscy z naszych podatków. Wierzący i niewierzący i to jest chore.
~s 25-11-2019 3:53
do: ~ja pitolę (7:41)
a stadiony ci, ktorzy lubia sport i nie lubia, szpitale ci, ktorzy choruja i nie choruja, itd...
~ 25-11-2019 11:24
do: ~ja pitolę (7:41)
Napisz mi w jaki sposób utrzymujesz Kościół, i pamiętaj, że zabytkowy kościół w części jest dotowany przez państwo
~ 25-11-2019 10:07
do: ~Boss (17:59)
spróbuj mówić przez 8 godzin dziennie (możesz nawet bez sensu, tylko bez przerwy) i może wtedy zrozumiesz, że 20 godzinne pensum nauczycielskie nie wynika z lenistwa.
~ 25-11-2019 23:41
do: ~ (10:07)
I tu właśnie objawia się niesamowita głupota kwazi nauczycieli. A po co tyle ględzić ? Guzki śpiewacze nabyć, aby się chorobami potem chwalić , bo każdy jakąś ma, wstyd aby kwazi nauczyciel jakiejś nie miał ?Przecież już od czwartej klasy można uczniów nauczyć poboru i klasyfikacji wiedzy na określony temat i publiczne jej przedstawianie, z czym polscy uczniowie mają poważny problem.Po co tyle ględzić ? Wystarczy pokazać jak i czego szukać w mediach. Wymusza się w ten sposób czynny pobór wiedzy, precyzowanie i prezentowanie wiedzy już od najmłodszych lat.. A u nas sprawdzony sposób z starożytności, jak za "żółtego cesarza " chińskiego.Moje dzieci od 5 klasy nie rozumiejąc o co chodzi /czasem/ korzystały z wiedzy internetowej, bodaj e- matematyki. Dawno to było, więc mi uszły z pamięci użyteczne programy.
~odp 25-11-2019 22:52
do: ~Boss (17:59)
Dzieci masz? Ja mam. 40h nauczyciele pracują tyle że nie w szkole w której nie ma wystarczającego zaplecza. Często sami dokładają do materiałów. I żeby jasne było nie wypowiadam się za wszystkich, bo jak w każdym zawodzie i tutaj znajdziemy obiboków. Twoje myślenie sprowadza się do tego aby ucznia traktować jak towar na ladzie. Pik i już koniec bo czasu zabraknie na innych. Jeżeli masz lepsza propozycję pisz do urzędników. PS. Kiedyś badano średni czas pracy nauczyciela danych nie ujawniono, dlaczego? a) robiła to firma która pieniądze potrzebne na badania przeżarła b) czas pracy nauczycieli wynosi powyżej 40h i badania te byłby niepodważalnym dowodem aby płacić nadgodziny.
~Mako 21-11-2019 18:39
do boss. Pyszczysz , a i tak umrzesz . Zrób badania. Dobra rada.
~` 21-11-2019 21:50
Po co nam edukacja po co nam służba zdrowia najważniejsze że jest na bombelki. A i od nowego roku używki cena + 10% i więcej ku chwale Pana Premiera. Całować rączki.
~^^& 21-11-2019 22:05
Skarbnik nie potrafi spiąć budżetu w okresie największego rozkwitu gospodarczego, co biedak zrobi jak przyjdzie dołek, zrzutkę ogłosi??
~ 22-11-2019 7:38
Europejska liczba godzin przy tablicy i wtedy podwyżki. Proszę sobie sprawdzić ile spędzają przy tablicy nauczyciele innych krajów UE. Jak również czy jest sprawiedliwe by jeden pracował w biurze na stanowisku równie i bardziej odpowiedzialnie za podobne pieniądze co ktoś kto spędza w pracy polowę tego co on. Pensum w niemczech czy francji to niemal 2 razy tyle co w Polsce. Opinię czy to dobrze pozostawiam dla rozważenia własnego. Pozdrawiam
~ 22-11-2019 8:04
do: ~ (7:38)
To kłamstwo. We Francji etat wynosi 18h po 55 min, nie ma dyżurów na przerwach, a rok szkolny jest zaplanowany w ten sposób, że co 6 tyg. są 2 tyg. wolnego co daje 2 miesiące ferii + 2 miesiące wakacji. Proszę nie siać dezinformacji i propagandy!
~Mechanik 22-11-2019 17:18
do: ~ (8:04)
To jedz do Francji tam są samo a...lfabeci dogadaj się z taksówkarzem po Angielsku Niemiecki albo Rosyjsku kicha dobrze ze maja wyświetlacze dotykowe to możesz sobie adres wbic
~aska2 23-11-2019 7:32
do: ~ (7:38)
prosze sprawdzic jakie obowiązki maja rodzice tam i u nas.
~ 22-11-2019 7:42
Jedyna w POLSCE kasta nadzwyczajna z 3-miesięcznym płatnym urlopem. Wakacie,ferie zimowe. Nikt w Naszym kraju nie ma takiego El-Dorado
~Zark 23-11-2019 9:03
do: ~ (7:42)
Przypominam,że z tego eldorado korzystają też dzieci. To one mają wakacje,ferie i inne przerwy
~EMI 23-11-2019 18:28
do: ~ (7:42)
Dokładnie!!! A może tak chociaż dyżury w szkole podczas wakacji i jakieś zajecia świetlicowe dla dzieci, bo rodzice ktorzy pracują maja poważny problem w wakacje z zapewnieniem opieki dzieciom. W tym czsie nauczyciele biorą wynagrodzenie nie podejmując pracy!!
~Dorsz 22-11-2019 7:42
Całe szczęście, że tytuł artykułu jest ze znakiem zapytania. Moja odpowiedź brzmi - nie.
~ 22-11-2019 7:44
Poza tym wielu z nich to nie nauczyciele tylko POLITYCY.
~ 22-11-2019 8:19
Chcemy, żeby szkoła była taką, o jakiej marzy każdy z nas Polaków dla swojego dziecka, wnuka czy dla siebie. Nie chcemy szkoły i edukacji LGBT pana Broniarza! Jego postawa i ZNP to hańba dla Polski.Co w końcu z tym obaleniem komuny w Polsce o czym tak wszyscy opowiadaja. Gdyby tak było to komuniści tak jak ten Broniarz nie mogliby zajmować żadnego kierowniczego stanowiska w Kraju a tu komunista nadal bryluje i nadal go wybierają.
~qq 22-11-2019 10:13
do ~: Nie chcesz Pana Broniarza to nie zapisuj się do ZNP - nie musisz.
~lob 22-11-2019 12:01
Nie chcesz się narobić?,marzysz 3miesiącach wolnego ,o 18 godz lekkiej łatwej i przyjemnej pracy ???Zostań nauczycielem ,nawet miernym ....
~Dorsz 22-11-2019 12:10
do: ~lob (12:01)
Chciałbym, ale oni w życiu się nie zwolnią. Jestem pedagogiem z wyższym wykształceniem ale nie mogę w żadnej szkole w regionie znaleźć pracy. Dlatego odbieram te wszystkie działania straszące strajkiem jedynie jako próby zawalczenia o wyższe wynagrodzenie i lepsze warunki pracy. Reszta to podsuwanie łap przez żabę do pokucia.
~123 22-11-2019 17:23
do: ~Dorsz (12:10)
Wolne miejsca pracy niemal w każdej szkole w JG. Poszukiwani fizycy, chemicy, biolodzy, matematycy.
~Zark 23-11-2019 9:10
do: ~lob (12:01)
Niedługo sami będziecie uczyć własny przychówek więc zobaczycie jaką to łatwa lekka i przyjemna ta praca. Zwłaszcza z dziećmi,których rodzice nie nauczyli szacunku do drugiego człowieka. Każdy może się wykształcić i zacząć uczyć. Wariatów w całej Polsce pod dostatkiem. Pokażcie na co Was stać
~ja 29-11-2019 20:26
do: ~lob (12:01)
zapraszam na choćby tydzień do pracy w szkole. Zobaczymy, co wtedy powiesz na temat tej lekkiej, łatwej i przyjemnej pracy.
~` 22-11-2019 14:03
Wiecie że lekarze mają potrącane z wypłaty od każdego skierowania na badania specjalistyczne ? Wiecie co robią lekarze? Wiecie jak to się skończy dla was?
~Mechanik 22-11-2019 17:12
Przecież nauczyciele prowadzą strajk włoski tak mówi TVN to po co im kasa na dodatkowe zajęcia jak i tak ich nie prowadzą
~123 22-11-2019 17:21
A może kontrola w szkołach zaocznych? Martwe dusze na listach, uczniowie nie chodzą na zajęcia, dostają zaświadczenia do ZUS itp. A kasa za każdym „uczniem” idzie.
~Pijaczka Sabinka 23-11-2019 16:30
Dobrze pozamykać to fszysko ! Nie bedzie Niczego ! Nie bedzie szkolnictfa nie bedzie płatnego urlopu pszez całe wakacje ferie każdy łikent wolny panie z herbatkom na lekcje ? A co to jest ? Nieh pami polonistka do Drexa idzie ! A matematyca do piccerni !!
~aaa 25-11-2019 10:25
do: ~Pijaczka Sabinka (16:30)
a Pani pijaczka niech w markecie poszuka mózgu drobiowego i dołoży sobie trochę ramu od razu lepiej zacznie śmigać.
~Ben 23-11-2019 23:42
Może mam negatywne nastawienie, ale dziś szkolnictwo wygląda gorzej niż 30 lat temu. Tyle że nie ma lekcji rosyjskiego.
~Gość 24-11-2019 16:57
Minorowo jakoś.
~Gdyby Gdyby 24-11-2019 17:43
Wszystkim wiadome jest ,ze osoby sprzatajace w szkolach ,salowe w szpitalach mialy trudne dziecinstwo ,zmuszone byly podjac prace w mlodym wieku ,aby pomagac matce,rodzenstwu i najczesciej ja sumiennie wykonuja.Zanim walczacy o podwyzki plac pracownicy wyzszego i sredniego wykrztalcenia porownaja swoje pensje z paniami sprzatajacymi niech sie zastanowia co mowia.
~och 24-11-2019 21:11
do: ~Gdyby Gdyby (17:43)
Podwyżka za trudne dzieciństwo? To może jeszcze za zbyt długą drogę do szkoły, pewnie i pod górkę, zbyt śnieżne zimy i ojca pijaka? Takie argumenty to do MOPSu chyba. Płaca jest za pracę a nie za "trudne dzieciństwo", czego was ten PIS uczy? Dyrektor albo kierownik zapewne wykona bez większego trudu obowiązki osoby sprzątającej a czy ona jego??
~ 25-11-2019 10:19
do: ~Gdyby Gdyby (17:43)
za samo istnienie to teraz jest 500+, jak chcesz więcej to się wykaż pracowitością, intelektem, pomysłami, rzetelnością itd.
~Bezdomny 25-11-2019 10:51
Radni powinni sobie obniżyć poboru.
~ 26-11-2019 7:54
Broniarz został wybrany prezesem Komunistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Czerwoni nauczyciele docenili zapewne jego zasługi w walce z Prawem i Sprawiedliwością, paraliżowaniu pracy szkół w czasie egzaminów czy budowaniu coraz większej niechęci opinii publicznej do tej szanowanej kiedyś grupy zawodowej. Kolejna jego kadencja zwiastuje dalsze pogrążanie się polskiej edukacji w kryzysie, chaos i upadek autorytetu nauczyciela. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że spora część pedagogów sprzyja PObroniarzowi.
~ 26-11-2019 11:57
Przed 2 wojną św. w Polsce nauczyciele byli elitą i byli dobrze wynagradzani przez Państwo Polskie, niestety, po 2 wojnie światowej nielegalne rządy w tzw. PRL otrzymali od Kremla sowieccy agenci-gubernatorzy i to przeważnie jełopy z tzw. lumpenproletariatu, złodzieje i bandyci, skazywani przez Polskie Państwo przed 2 wojną św.na ciężkie wyroki kryminalne, za agenturę itp.,a zatem, kto tak nas urządził i ciągle miesza-postkumuniści i ich rodzinki, bo koryto się urywa, nieprawdaż towarzysze? Czas was pogonić-poszli won-najlepiej do matki waszej- Rosji. W.Sz.
~ 30-11-2019 21:10
Nauczycielom daja podwyzki z ustawy. O podwyzkach w administracji nikt nie pomysli. Niedlugo sprzataczka bez stazu bedzie zarabiala tyle co pracownik z ponad 20 letnim stazem w administracji. To jest CHORE! CHORE!
~Jożin 17-12-2019 23:55
Pan Korzeniowski powrócił i nawet nie wytłumaczyli za co miał tak długą absencję ważne że kara mineła i z panią białkowską stworzą dobrego tima. piniendzy nie ma bo może strefę relaksu zrobili albo umoczyli na remoncie teatru. LM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group