Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10294
Zalogowanych: 41
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatnia prosta przed wyborami

Wtorek, 21 maja 2019, 7:00
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 12:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ostatnia prosta przed wyborami
Fot. Przemek Kaczałko
Już w najbliższą niedzielę (26.05) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W ostatnim tygodniu kampanii kandydaci zwiększają aktywność – wczoraj w Jeleniej Górze pojawił się Jarosław Duda – nr 2 na liście "Koalicji Europejskiej".
Jako polityk społeczny będę się koncentrować na kwestiach związanych z osobami wykluczonymi, środowiskiem osób z niepełnosprawnościami. Chcę, aby seniorzy byli też godnie potraktowani. Jako - mam nadzieję - przyszły europarlamentarzysta wsłuchuję się w głosy samorządowców, którzy najlepiej wiedzą jakie są ich potrzeby. Słuchając Jerzego Łużniaka wiem, że jednym z priorytetów Jeleniej Góry jest dobre skomunikowanie z Polską, Wrocławiem - stąd nacisk w nowej perspektywie na infrastrukturę samochodową i kolejową. Istotną kwestią jest też smog - mówił na konferencji prasowej Jarosław Duda, który mówił też o ochronie zdrowia i edukacji.

Polityka Platformy Obywatelskiej zapytaliśmy o kwestię ewentualnego pogłębienia integracji europejskiej, np. poprzez stworzenie jednego państwa europejskiego.

To nie są moje priorytety. Kształt wypracowany przez tzw. "ojców założycieli" pokazuje, że to idzie w dobrym kierunku - to Europa wspólnot. Nadmierna integracja wyzwala demony w poszczególnych krajach, a nie jest nam to potrzebne - odpowiedział J. Duda.

Były wiceminister pracy i polityki społecznej (lata 2007-2015) deklaruje, że w pełni popiera Strategię Sudety 2030, czyli inicjatywę prezydenta Wałbrzycha - Romana Szełemeja i pozostałych samorządowców regionu jeleniogórsko-wałbrzyskiego.

Ten nierównomierny rozwój jest groźny. Nie może być tylko kanalizowanie środków w dużych aglomeracjach, bo zrównoważony rozwój polega na tym, że środki muszą być dywersyfikowane na te obszary, które szczególnie potrzebują wsparcia - dodał polityk z Wrocławia, który aktualnie jest senatorem.
Ważne, żeby pójść na wybory i zagłosować na kandydatów Koalicji Europejskiej - ja zagłosuje na Jarosława Dudę - wyznał Jerzy Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
18
82%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
617
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group