Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6660
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatnia premiera dyrektora Jędrzejasa

Sobota, 2 lipca 2016, 11:28
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2016, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ostatnia premiera dyrektora Jędrzejasa
Fot. Przemek Kaczałko
Spektakl „Mąż i żona” Aleksandra Fredry, w reż. Wiesława Cichego z Teatru Polskiego we Wrocławiu, był ostatnią premierą w trakcie kadencji dyrektora Piotra Jędrzejasa w Teatrze im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze. Perypetie kochanków bawiły publiczność zgromadzoną w piątkowy wieczór (1.07) na Scenie Studyjnej.

Marta Kędziora, Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk stworzyli kapitalny czworokąt miłosny, którego tajemnice w końcu wyszły na jaw, ale nie przyniosły żadnej konsekwencji, bowiem „moralność” bohaterów sztuki kazała im trwać w obłudzie motywowanej przyjemnymi doznaniami. Dopełnieniem gry pozorów była postać grana przez Iwonę Lach, która znała wszelkie tajemnice kochanków.

Po zakończeniu spektaklu tradycyjnie wręczano kwiaty aktorom i twórcom, a dyrektor Jędrzejas podziękował wszystkim za współpracę oraz publiczności za regularną obecność w murach teatru. - Poznałem przez te lata najgorszych, ale i najlepszych ludzi w życiu – powiedział ustępujący dyrektor, dziękując byłej wiceprezydent miasta Mirosławie Dzikiej za zaufanie i pomoc.

W części bankietowej reżyser Wiesław Cichy podkreślił, że współpraca z jeleniogórskimi aktorami to czysta przyjemność, apelując jednocześnie do nieobecnych władz miasta o godziwe wynagrodzenia dla tych profesjonalistów. - Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że macie tutaj perły – mówił reżyser.

Scenografią i kostiumami zajęła się Małgorzata Matera, choreografią Ewelina Adamska-Porczyk, a muzyką Rafał Karasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group