Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7977
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatni niedzielny koncert organowy: Maria Erdmann

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 8:13
Aktualizacja: 8:15
Autor: Manu
Jelenia Góra: Ostatni niedzielny koncert organowy: Maria Erdmann
Fot. Archiwum Jelonki.com
W najbliższą niedzielę (24 sierpnia) o godz. 19.15 w ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w recitalu muzyki klasycznej w ramach cyklu Cieplickich Koncertów Organowych, przy oryginalnie zachowanych, zabytkowych organach z 1927 r. zasiądzie Maria Erdmann, znakomita klawesynistka, wybitna organistka i doskonała klawikordzistka specjalizująca się w muzyce dawnej, zwłaszcza doby romantyzmu. Wstęp wolny.

Maria Erdman ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina na dwóch wydziałach - teorii muzyki i organów oraz podyplomowych studiów w zakresie gry na klawikordzie pod kierunkiem Menno van Delfta i organach u Pietera van Dijka w holenderskiej akademii muzycznej Conservatorium van Amsterdam. Pobierała także lekcje gry na klawesynie u Urszuli Bartkiewicz i Danuty Kleczkowskiej oraz uczestniczyła w kursach mistrzowskich z zakresu gry i improwizacji organowej prowadzonych przez Marie-Claire Alain, Petera Baresa, Guya Boveta, Władysława Kłosiewicza i Christophera Stembridgea.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji “Pro Academia Narolense” i Fundacji “Festiwal Muzyki Sakralnej” oraz fundacji holenderskich, obok licznych koncertów na festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, ma na swoim koncie wiele publikacji w pismach fachowych (np. “Muzyka”) czy popularyzatorskich (m.in. “Muzyka 21” i “Ruch Muzyczny”).

W 2006 roku ukazał się jej nagrany po raz pierwszy w Polsce na klawikordzie debiutancki trzypłytowy album “Arie. Złoty wiek klawikordu w Polsce”, który został uhonorowany Grand Prix w ogłoszonym przez wydawnictwo Acte Préalable konkursie na nagranie z serii “Zapomniana muzyka polska”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group