Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9733
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatni Letni Koncert Promenadowy za nami

Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 7:42
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2015, 7:44
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Ostatni Letni Koncert Promenadowy za nami
Fot. Karolina Matusewicz
Akordeonista Wiesław Prządka i zespół New Musette Quartet zagrali w niedzielę (30.08) dla mieszkańców i turystów w muszli koncertowej w cieplickim Parku Zdrojowym. Można było usłyszeć m.in. paryskie walce, popularne francuskie piosenki i kompozycje Richarda Galliano.

Ostatni w tym sezonie Letni Koncert Promenadowy w Parku Zdrojowym zabrał słuchaczy w muzyczną podróż do krainy akordeonu i francuskich melodii.

Zespół New Musette Quartet wystąpił w składzie: Wiesław Prządka (akordeon i bandoneon), Edmund Klaus (gitara), Andrzej Mazurek (perkusja) i Zbigniew „Lewandek” Lewandowski (kontrabas).

Wiesław Prządka, artysta, który ponownie wprowadził akordeon jako solowy instrument na scenę, gra żywiołowo i całym sobą, co sprawia, że jego występy są efektowne i pełne ekspresji. Prządka jest jedynym bandoneonistą w Polsce, dlatego licznie zgromadzona publiczność miała wyjątkową okazję posłuchać gry na tym instrumencie na żywo.

Pomimo ponad trzydziestostopniowego upału, wielu mieszkańców Jeleniej Góry, turystów i kuracjuszy przyszło posłuchać francuskich walców w stylu musette i kompozycji światowej sławy akordeonisty Richarda Galliano. Nie zabrakło także popularnych piosenek z repertuaru Edith Piaf czy Joe Dassina.

- Szkoda, że to już ostatni koncert promenadowy w tym roku, będzie mi ich brakowało. Co niedzielę przychodziłam do parku posłuchać pięknej muzyki i popatrzeć na uzdolnionych artystów – mówi pani Maria, ciepliczanka.

Letnie Koncerty Promenadowe organizowane są co roku przez Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji, i zapewne tradycja ta zostanie podtrzymana w przyszłym roku, ponieważ liczba gromadzących się co tydzień przed muszlą koncertową słuchaczy świadczy o powodzeniu przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group