Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6573
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Ostatni Leniwiec” odjechał. Czy wróci?

Środa, 14 grudnia 2016, 14:24
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:36
Autor: Premek Kaczałko
Region: „Ostatni Leniwiec” odjechał. Czy wróci?
Fot. Użyczone
Dzień, w którym nastąpiła zmiana rozkładu jazdy pociągów był ostatnim, kiedy można było udać się malowniczą trasą kolejową przez Dolinę Bobru do Lwówka Śląskiego, a docelowo do Wrocławia. W niedzielę (11.12.2016 r.) miłośnicy kolei odbyli historyczną podróż w sympatycznej atmosferze zmieszanej ze smutkiem.

- Myślę, że jest to przykre, że między Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim nie jeżdżą już pociągi. Jako miłośnik kolei chciałbym, aby one powróciły i jeździły szybciej niż do tej pory. W pociągu była sympatyczna atmosfera, ale osobiście uważam, że tak naprawdę każdy każdego pocieszał – wyznał Adrian Janda, uczestnik podróży „Ostatnim leniwcem”. - Linia 283 jest bardzo piękną i widokową linią. Moim zdaniem cieszyłaby się dużym zainteresowaniem turystów, natomiast mieszkańcy mogliby dojeżdżać do pracy – dodał.

- Przez wiele lat byliśmy strażnikami tej linii. Województwo przez cały czas miało nadzieję, że zarządca infrastruktury wykona chociaż małe prace utrzymaniowo-remontowe, która pozwoliłaby utrzymać prędkość, która była. Tymczasem z 50 km/h zrobiło się ograniczenie do 30, następnie do 20 i 10. W tym momencie musieliśmy się poddać – powiedziała Agnieszka Zachaj, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W nowym rozkładzie jazdy zostały uruchomione autobusy do Lwówka Śląskiego w ramach Kolejowej Komunikacji Zastępczej. - Linia jest w wykazie planowanych przejęć podobnie jak w przypadku linii do Karpacza. Wymaga to zabezpieczenia, montażu finansowego – jeżeli uda nam się pozyskać środki finansowe, to wtedy możliwe, że podejmiemy się tego przejęcia i modernizacji – kontynuowała A. Zachaj. - Będziemy prosić zarządcę i właściciela linii, żeby zrewidowali swoje plany i w pierwszej kolejności to oni powinni usunąć zaległości lat poprzednich, bo trochę wchodzimy w nieswoje buty. Zarządca infrastruktury nie zrobił tego, co powinien przez wiele lat, a my chcemy chronić interes podróżnych – dodała przedstawicielka UMWD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group