Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 9315
Zalogowanych: 78
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatni dzwonek za nimi – przed nimi matura

Wtorek, 29 kwietnia 2025, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ostatni dzwonek za nimi – przed nimi matura
Fot. FT
Kilka dni temu w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego dla absolwentów szkół średnich. W Jeleniej Górze był to wyjątkowy moment dla 890 uczniów dziewięciu szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto.

Najwięcej absolwentów – 200 osób – opuściło mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. 160 uczniów ukończyło II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida, a 134 – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Najmniejsza grupa, 33 osoby, zakończyła naukę w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursie Szkolnej.

Spośród 890 jeleniogórskich absolwentów aż 833 zadeklarowało przystąpienie do matury. Pierwsze egzaminy rozpoczną się już 5 maja. To ostatnie dni na powtórki i intensywną naukę, wypełnione nerwowym oczekiwaniem na egzamin dojrzałości.

Szczególnie uroczysty charakter miało pożegnanie w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, popularnie nazywanym "Handlówką". Placówka nie tylko żegnała swoich maturzystów, ale także oficjalnie przyjęła nowy sztandar. Wydarzenie uświetniła obecność zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, Agaty Konieczki.

Dla maturzystów zakończenie szkoły było symbolicznym zamknięciem ważnego etapu edukacji. Teraz przed nimi najważniejsze wyzwanie – egzamin, który otworzy drzwi do dalszej nauki i kariery zawodowej.

Czytaj więcej:
Zakończenie roku dla maturzystów

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
643
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Gruzrobota
Trwa wielki remont drogi nr 366
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group