Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6941
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ośrodek Interwencji Kryzysowej wcielony do MOPS–u

Czwartek, 6 października 2016, 12:35
Aktualizacja: Piątek, 7 października 2016, 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ośrodek Interwencji Kryzysowej wcielony do MOPS–u
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas wtorkowej (4.10) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry zdecydowano o wcieleniu Ośrodka Interwencji Kryzysowej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak mówią wnioskodawcy, pozwoli to na kompleksową obsługę mieszkańców w sytuacjach kryzysowych.

Włączenie OIK do struktury MOPS-u ma przynieść same korzyści, a pracownicy ośrodka nie muszą obawiać się o utratę pracy. - Mieszkańcy będą mieli bardziej kompleksową możliwość realizowania wszystkich zadań z zakresu pomocy społecznej, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz działań kryzysowych, czyli pomocy osobom w trudnej sytuacji kryzysowej, jak chociażby w przypadku pożarów, wielkich wypadków – powiedział Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych.

Nazwa ośrodka pozostanie bez zmian, będzie on nadal działać w budynku MOPS-u. - Jedyną różnicą będzie to, że jest to większa kompleksowa działalność, a ranga Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej idzie do góry, ponieważ działanie MOPS-u jest obowiązkiem gminy, a OIK jest zadaniem powiatu, ale nieobowiązkowym i nie chcemy tego stracić, tylko wykorzystać potencjał ośrodka interwencji – dodał Andrzej Marchowski podkreślając, że wszyscy pracownicy przejdą do nowego pracodawcy co najmniej na tych samych warunkach, jakie mieli do tej pory.

Zmiany wynikają z zapisów ustawy, która zezwala na połączenie, a dodatkowo spełniają zalecenia Najwyższej Izby Kontroli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group