Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7761
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Ośrodek egzaminowania kierowców otwiera filie?

Wtorek, 9 lipca 2013, 7:31
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2013, 6:45
Autor: Przemek
Jelenia Góra/Region: Ośrodek egzaminowania kierowców otwiera filie?
Fot. Przemek
Weszła zmiana ustawy o kierujących pojazdami, która umożliwia tworzenie zamiejscowych filii Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. W naszym regionie kolejny ośrodek egzaminacyjny powstanie najprawdopodobniej w Bolesławcu.

Nowelizacja ustawy zmierza w głównej mierze do tego, aby takie ośrodki były w jak najbliższej odległości od osób ubiegających się o prawo jazdy. Ma to zminimalizować koszty, jakie na dojazdy ponoszą kandydaci na kierowców. Tym bardziej, że egzaminy do łatwych nie należą. W skali kraju zdawalność wynosi w granicach 30 proc.

Jeleniogórski WORD, jeśli plan zostanie zaakceptowany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zamierza otworzyć zamiejscowy ośrodek egzaminowania kierowców w Bolesławcu. Ma to być ułatwienie również dla mieszkańców takich miejscowości, jak Zgorzelec czy Lubań, którzy do tej pory na egzamin na prawo jazdy muszą przyjeżdżać do Jeleniej Góry.

Plany otworzenia ośrodka w Bolesławcu sięgają kilku lat wstecz, jednak dopiero teraz sprawa wydaje się dopięta na przysłowiowy „ostatni guzik”. Robert Tarsa, dyrektor jeleniogórskiego WORD-u jest już po wstępnych rozmowach z prezydentem i starostą bolesławieckim.

W Bolesławcu będzie można zdawać jedynie egzaminy na kategorie A i B. Egzaminy na tak zwane kategorie cięższe – czyli na pojazdy o większej masie – będą w dalszym ciągu przeprowadzane jedynie w Jeleniej Górze. Według wstępnych założeń, liczba przeprowadzanych egzaminów w bolesławieckim ośrodku ma wynosić około 50 dzienne. Zostanie tam też odesłanych 5 z 15 aut, jakimi dysponuje WORD.

Decyzję o rozpoczęciu działalności filii WORD w Bolesławcu ma podjąć sejmik wojewódzki. Pierwsze egzaminy najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone tam jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group