Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 6042
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: OSP w Łomnicy ma nowiutki wóz gaśniczy

Poniedziałek, 17 października 2011, 14:04
Aktualizacja: 14:05
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: OSP w Łomnicy ma nowiutki wóz gaśniczy
Fot. OSP
Ochotnicy z remizy strażackiej w Łomnicy doczekali się po 20 latach nowego wozu pożarniczego wartego 645 516 zł. Do tej pory musieli jeździć do pożarów starym i zużytym pojazdem. Za nowy zapłacili jedynie… 16 złotych.

– Cieszymy się bardzo z nowego wozu gaśniczego. Przez rok walczyliśmy o nowy samochód, gdyż te którymi dysponowaliśmy do tej pory, są już bardzo wyeksploatowane. Uzyskaliśmy dotacje na jego zakup, a ponieważ ma być wozem ratowniczo-gaśniczym, jesteśmy na etapie jego dozbrajania m.in. w motopompę. Mamy wreszcie pojazd na miarę XXI-wieku – cieszy się Czesław Godoń, naczelnik OSP w Łomnicy.

Zakup nowego wozu dla jednostki OSP był możliwy dzięki otrzymanym dotacjom. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył na ten cel 30 tys. zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pożyczył gminie Mysłakowice 171 400 zł, Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa w województwie dolnośląskim" zapewnił 130 000 zł, Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy przeznaczył 164 100 zł, a Zarząd Główny Państwowej Straży Pożarnej wspomógł kwotą 150 tys. zł. OSP Łomnica musiało dopłacić symboliczne 16 zł.

– Trzeba podkreślić, że 25 aktywnych ochotników, którzy wyjeżdżają na akcje w ciągu roku ok. 150 razy, są oceniani jako jedna z najlepiej działających jednostek ochotniczych w naszym powiecie – chwali Piotr Amborski, z Referatu Inwestycji, Rozwoju i Przedsiębiorczości Gminy Mysłakowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group