Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6035
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osobówką w ciężarówkę przy zmianie pasa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 września 2011, 17:21
Aktualizacja: 17:23
Autor: Agrafka
Dziś po południu na ul. Matejki w Jeleniej Górze doszło do zderzenia samochodu marki Volkswagen Golf z ciężarówką MAN.

– Kierujący golfem nieprawidłowo wykonał manewr zmiany pasa ruchu, w wyniku czego uderzył w ciężarówkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz 6 punktami karnymi. Kierowcy byli trzeźwi – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~x 21-09-2011 17:58
nigdy nie wiadomo co amator wywinie. ten wyraz winien byc zawsze uzywany przy slowie kierowca niezawodowy. napewno taki rozdzial kierowcow amatorow i zawodowcow zmienil by statystyke przewinien jednych i drugich. nie mozna mieszac tych grup gdyz amator nawet do piet nie siega praktyce zawodowcow. nawet przejechane kilometry zawodowca sa dla amatora rzecza niewyobrazalna. to sa tylko ludzie bawiacy sie prowadzeniem autek osobowych, jak wiec nazywac ich kierowcami. zawod kierowcy ta droga ma ujety prestiz i range, a to wazne.
~ 21-09-2011 18:43
jakiego koloru golf? jakis granatowy szalal ostatnio.
~ 21-09-2011 18:52
z tymi kierowcami ciezarówek i ich randze prestizu to nieprzesadzaj,wiekszosć z nich to ludzie z łapanki urzędu pracy zwabieni ciut lepszymi zarobkami,codziennie widze pod firmą kilkunastu i raz na tydzień pojawia się taki który potrafi cofać:)
~ZODI 21-09-2011 18:57
znam takiego kierowce zawodowego który nie widział w lusterku stacji paliw , taki wielki prestiz .Nie ma
~kierowca ? 21-09-2011 19:40
Też mi zawód... Każdy prowadzi samochód i nie dorabia do tego filozofii. Tak jak każdy robi zakupy, zmywa gary, czy wyrzuca śmieci. Ale żeby zaraz robić z tego zawód, a nawet powołanie ?
~marek77 21-09-2011 19:43
ciekawe znowu golf morze DLW :)))))
~Robert LKW 21-09-2011 21:35
Osobówki na TORY !!!
ebee 22-09-2011 8:45
Byłbym ostrożny w wydawaniu opinii o kierowcach osobówek. Bo na nich się "wiesza psy". Natomiast prawda leży dokładnie po środku. I moim zdaniem prawdziwym problemem jest to, że znaczny procent kierowców ciężarówek popełnia kardynale błędy. Dziś rano, kiedy jechałem do pracy, w Podgórzynie, koło stacji Orlen, jadący do Karpacza kierowca 24- tonowego zestawu skręcał sobie w lewo bez użycia kierunkowskazu. Ja wyjeżdżałem z drogi podporządkowanej i tylko zastosowanie zasady "ograniczonego zaufania" sprawiło, że nie wjechałem pod tego TiRa. Dobrze by było,gdyby Policja orócz łapanek na radary zwróciła także uwagę na umiejętność używania kierunkowskazów. Bo jest to naprawdę duży problem. Pozdrawiam, EBEE
~do ebee 22-09-2011 9:01
Proponuje zapoznać się przepisami kodeksu drogowego. Jak dobrze zrozumiałem, to kierowca ciężarówki poruszał się po drodze głównej, gdyby zjeżdzał z głównej drogi, to powinien taki manewr zasygnalizować kierunkowskazem.
c0librii 22-09-2011 9:07
Do ~do ebee: proponuję zapoznać się z przepisami kodeksu drogowego: kierunkowskazów używamy SKRĘCAJĄC. Nie ważne z jakiej drogi na jaką. A to częsty błąd kierowców, szczególnie tych starszych.Może kiedyś sygnalizowało się zjeżdżanie,ale teraz kierunków używamy ZAWSZE jak skręcamy,nieważne czy jedziemy główną czy nie.
~Derik 22-09-2011 11:14
do c0librii- jeżeli powołujesz się na art 22 pkt 5 stosownej ustawy, tzn że nie rozumiesz pojęcia zmiany kierunku jazdy. Idąc twoim sposobem rozumowania, należy używać kierunkowskazów na każdym łuku drogi. do ebee - nie masz racji. Kierowca wykonał manewr przejazdu przez to konkretne skrzyżowanie poprawnie. A w twojej sytuacji powinieneś zastosować obowiązek ustąpienia pierwszeństw przejazdu, zasadę ograniczonego zachowania to mógł zastosować kierowca ciężarówki w stosunku do Ciebie. Ale skoro jesteś taki miszczu, to zastanów się, jak powinien zachować się kierowca ciężarówki w a...logicznej sytuacji, ale jadący prosto na Podgórzyn. Powinien włączyć prawy kierunkowskaz, czy nie powinien. I jak odpowiesz sobie na to pytanie, to będziesz miał jasność, jak przejechać przez to skrzyżowanie.
~zewsii 22-09-2011 11:52
Paragrafy to jedno, ich interpretacja to drugie, a życie to trzecia sprawa. Nie wiem, czy można "nadużyć" kierunkowskazu (chyba, że zapomni się go wyłączyć). Sygnalizowanie innym użytkownikom ruchu zamiaru wykonania jakiejś czynności na drodze jest - moim zdaniem - zawsze wskazane. Kierunkowskazu używamy zmieniając pas ruchu, a nie kierunek jazdy. To skrzyżowanie w Podgórzynie jest dobrym przykładem. Teoretycznie jadąc w stronę Sosnówki jesteśmy cały czas na drodze głównej i nie zmieniamy pasa ruchu, więc "mrugać" nie trzeba, ale dla samochodu jadącego z Podgórzyna sygnalizacja zamiaru kierowcy jadącego drogą główną jest dużym ułatwieniem.
~ 22-09-2011 13:19
Transport towarowy na tory!!!
ebee 22-09-2011 13:41
Do c0librii |z 9,07 . Dokładnie ten bład wytknąłem w swoim komentarzu. Ciężarówka skręcała w lewo ( choć była na drodze głównej) i nie użyła kierunkowskazu. A najnowsze prepisy ruchu drogowego mówią, że kierunkowskazu należy używać ( tak jak ty piszej i ja też) ZAWSZE, przy zmianie kierunku jazdy, czego nie zrobił ten kierowca. Najgorsze jest to, że część rodzimych szkół jazdy uczy po staremu, tzn nie nakazuje włączania kierunkowskazu kiedy na skrzyżowaniu droga główna biegnie nie prosto, a w lewo, lub w prawo. Pozdrawiam, EBEE
~ebeee 22-09-2011 17:46
ebee, tuman jesteś i tyle. jak można zmieniać kierunek jazdy, poruszając się cały czas po głównej drodze ? Może należałowy drogi wyprostować, bo mamy za dużo zakręów ?
ebee 23-09-2011 8:57
Do Internauty z 17,44. Aby mój komentarz był równie kretyński, jak twój, to spytam: Skoro główne drogi,po których się poruszasz są wyłącznie proste ( nie ma potrzeba zmiany kierunku) to pytam: Po co masz w swoim aucie kierownicę ? I tym sposobem zaiinicjowałem wyścig do miana k...na - giganta. Niestety przeliczyłem się. Nie jestem w stanie z toba wygrać. Pozdrawiam, EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group