Niedziela, 28 czerwca
28°C Jelenia Góra
reklamy

Osłodzą mandaty

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

– Zapnij pasy, zapal światła – apeluje policja do kierowców. Przedłużająca się zima sprawia, że przepisów trzeba przestrzegać wyjątkowo rygorystycznie. Policjanci chcą osłodzić życie kierowców, karmiąc ich krówkami.

reklamy

– Będziemy w najbliższych dniach zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – mówi Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Choć nie ma już obowiązku całodobowego jeżdżenia z włączonymi światłami mijania, policjanci namawiają kierowców do zapalania reflektorów nawet w dzień. – Mgły ograniczają widoczność, jest szaro. To dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu drogowego trzeba jeździć na światłach – tłumaczy naczelnik Dyjach.

Policja, aby promować bezpieczne zachowanie się na drogach, będzie nie tylko karała mandatami, ale… częstowała cukierkami, krówkami. Słodycze w okolicznościowych opakowaniach mają nie tylko zmienić wizerunek policjantów, lecz także przekonać kierowców, że warto szanować przepisy ruchu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka