Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7324
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Osłodzą mandaty

Piątek, 17 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
– Zapnij pasy, zapal światła – apeluje policja do kierowców. Przedłużająca się zima sprawia, że przepisów trzeba przestrzegać wyjątkowo rygorystycznie. Policjanci chcą osłodzić życie kierowców, karmiąc ich krówkami.

– Będziemy w najbliższych dniach zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – mówi Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Choć nie ma już obowiązku całodobowego jeżdżenia z włączonymi światłami mijania, policjanci namawiają kierowców do zapalania reflektorów nawet w dzień. – Mgły ograniczają widoczność, jest szaro. To dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu drogowego trzeba jeździć na światłach – tłumaczy naczelnik Dyjach.

Policja, aby promować bezpieczne zachowanie się na drogach, będzie nie tylko karała mandatami, ale… częstowała cukierkami, krówkami. Słodycze w okolicznościowych opakowaniach mają nie tylko zmienić wizerunek policjantów, lecz także przekonać kierowców, że warto szanować przepisy ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group