Zalogowanych: 24

Kowary: Osłabiona Olimpia pokonała GKS

Niedziela, 12 października 2014, 22:52
Aktualizacja: 22:59
Sporych nerwów przysporzyli swoim kibicom piłkarze kowarskiej Olimpii, którzy niemal przez 60 minut grali w starciu ze spadkowiczem z III–ligi w dzięsiątkę, ale ku uciesze fanów biało–zielonych mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Olimpii.

Przedostatni w tabeli GKS Kobierzyce przyjechał do Kowar "na pożarcie" i taki właśnie scenariusz rysował się do 35. minuty meczu. Do tego czasu gospodarze prowadzili po golu Sebastiana Szujewskiego, który wykorzystał dokładne podanie od Marcina Krupy. We wspomnianym momencie przełomowym miejscowi sami sprowadzili na siebie kłopoty, bowiem po faulu w polu karnym z boiska wyleciał golkiper Olimpii, Mateusz Gilewski. Między słupkami zadebiutował w oficjalnym meczu Paweł Wojciechowski, który od razu zyskał sympatię kibiców z Karkonoskiej broniąc rzut karny. Mimo usilnych starań GKS-u oraz kontrataków ekipy z Kowar wynik nie uległ zmianie i Olimpia po dwóch porażkach mogła cieszyć się z kompletu punktów. W następnej kolejce podopieczni Krzysztofa Kapelana zmierzą się z trzecim w tabeli Orkanem Szczedrzykowice, który jako pierwszy w tym sezonie zatrzymał KS Polkowice (1:1). Samodzielnym liderem III-ligi jest Miedź II Legnica (komplet 10 zwycięstw, bilans bramek 47:10). Olimpia Kowary zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 18 punktów (bramki 11:12).

Olimpia Kowary - GKS Kobierzyce 1:0 (1:0)
Olimpia: M. Gilewski - Szaraniec, Smoczyk, Nowiński, Kraiński, Malarowski (70' J.Gilewski), Bębenek, Chajewski (35' Wojciechowski), Kędzierski (60' Murawski), Szujewski, Krupa (90' Dregan).