Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5807
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oskarżony zobowiązany do usunięcia odpadów

Wiadomości: Region
Środa, 21 grudnia 2016, 8:23
Autor: V–N
Fot. Archiwum
Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie Adama Dz., 35–letnigo mieszkańca Jeleniej Góry, któremu zarzucono składowanie od stycznia 2011 roku do lipca 2015 roku w Siedlęcinie, na terenie objętym ochroną Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, odpadów.

Były to: odpady budowlane, elementy armatury, meble, odpady z tworzywa sztucznego, części samochodowe, świetlówki, akumulatory, zużyty olej, niesegregowane odpady komunalne i inne, które mogły spowodować istotne obniżenie jakości wody, obniżyć jakość powierzchni ziemi, spowodować istotne zniszczenie w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach oraz może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.

- Sąd w pełni podzielił stanowisko prokuratora, co do kwalifikacji prawnej czynu zarzuconego oskarżonemu oraz poczynionych w toku postępowania przygotowawczego ustaleń faktycznych i wymierzył karę 1 roku pozbawienia wolności, której wykonanie zawiesił na okres próby wynoszący 3 lata – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Nadto sąd orzekł wobec oskarżonego karę 100 stawek dziennych grzywny ustalając wysokość stawki na kwotę 60 złotych oraz nawiązkę w kwocie 10.000 złotych na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Poza tym sąd orzekł środek karny w postaci zakazu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na zbieraniu, przetwarzaniu, transportowaniu i składowaniu odpadów przez okres trzech lat oraz zobowiązał oskarżonego do uprzątnięcia terenu nieruchomości położonej w Siedlęcinie przy ulicy Topolowej z przedmiotów i substancji zagrażających środowisku naturalnemu w terminie 6 miesięcy od daty uprawomocnienia się wyroku. Obciążył również wymienionego kosztami postępowania – dodaje Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~duch 21-12-2016 9:23
No brawooooooooooooooo
~sebr 21-12-2016 9:40
Gnoić takich brudasów
~emeryt 21-12-2016 10:18
A co sie dzieje z byla Celwiskoza bo jak widac to nic.
~mieszk 21-12-2016 10:43
Oby wyrok uprawomocnił się jak najszybciej, ponieważ do uprzątnięcia terenu o którym mowa w artykule potrzebne będą panu DZ. ze dwa place o wielkości boiska piłkarskiego , a 6 mcy czasu może nie wystarczyć...
~ 21-12-2016 10:54
a prócz tego powinno mu się zrobić tak jak niektórzy ze zwierzęciem które się skasztani na dywan czyli wziąć za łeb i wepchnąć paszczą w to co narobił
~ 21-12-2016 12:46
Brawo, brawo! Karać osoby zaśmiecające nasze środowisko, wyrzucające śmieci do lasów, terenów niezamieszkałych, opuszczonych itd. wyjątkowo surowo. Jeśli Pan Dz. nie "wyrobi" się w podanym czasie, wówczas gmina powinna zlecić wywóz pozostałych odpadów, obciążając kosztami Pana Dz. Sądzę jednak, że Pan Dz. odrobi lekcję, bo ma "zawiasy" i wie, co mu grozi, gdy złamie zasady.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group