Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9605
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oskarżony zobowiązany do usunięcia odpadów

Środa, 21 grudnia 2016, 8:23
Autor: V–N
Region: Oskarżony zobowiązany do usunięcia odpadów
Fot. Archiwum
Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie Adama Dz., 35–letnigo mieszkańca Jeleniej Góry, któremu zarzucono składowanie od stycznia 2011 roku do lipca 2015 roku w Siedlęcinie, na terenie objętym ochroną Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, odpadów.

Były to: odpady budowlane, elementy armatury, meble, odpady z tworzywa sztucznego, części samochodowe, świetlówki, akumulatory, zużyty olej, niesegregowane odpady komunalne i inne, które mogły spowodować istotne obniżenie jakości wody, obniżyć jakość powierzchni ziemi, spowodować istotne zniszczenie w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach oraz może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.

- Sąd w pełni podzielił stanowisko prokuratora, co do kwalifikacji prawnej czynu zarzuconego oskarżonemu oraz poczynionych w toku postępowania przygotowawczego ustaleń faktycznych i wymierzył karę 1 roku pozbawienia wolności, której wykonanie zawiesił na okres próby wynoszący 3 lata – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Nadto sąd orzekł wobec oskarżonego karę 100 stawek dziennych grzywny ustalając wysokość stawki na kwotę 60 złotych oraz nawiązkę w kwocie 10.000 złotych na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Poza tym sąd orzekł środek karny w postaci zakazu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na zbieraniu, przetwarzaniu, transportowaniu i składowaniu odpadów przez okres trzech lat oraz zobowiązał oskarżonego do uprzątnięcia terenu nieruchomości położonej w Siedlęcinie przy ulicy Topolowej z przedmiotów i substancji zagrażających środowisku naturalnemu w terminie 6 miesięcy od daty uprawomocnienia się wyroku. Obciążył również wymienionego kosztami postępowania – dodaje Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
85
Plac Ratuszowy
7%
Plac Piastowski
58%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group