Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6121
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oskarżony o brutalny gwałt wkrótce stanie przed sądem

Środa, 13 lipca 2016, 8:31
Aktualizacja: Czwartek, 14 lipca 2016, 8:07
Autor: V–N
Jelenia Góra: Oskarżony o brutalny gwałt wkrótce stanie przed sądem
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jelenia Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi S., któremu zarzucono dokonanie, w warunkach powrotu do przestępstwa, zbrodni zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 23–letniej jeleniogórzanki.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia br. w Jeleniej Górze. Podejrzany to 33- letni Grzegorz S., a ofiarą przypadkowo spotkana 23- letnia kobieta. Sprawca był pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy. Grzegorz S. nie przyznał się do zbrodni i odmówił składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania do 5 października br.

Podczas śledztwa Grzegorz S. został poddany badaniom seksuologicznym oraz badaniom biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa.

- Biegli psychiatrzy orzekli, że Grzegorz S. w chwili popełnienia zarzuconych mu czynów miał pełną zdolność do rozpoznawania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem. Jednocześnie wskazali, że ich zdaniem, z uwagi na rozpoznane zaburzenia osobowości, a także powtórne dokonanie przestępstwa seksualnego, istnieje wysokie ryzyko, że podejrzany zrobi to ponownie – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group