Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5019
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oskarżeni o przemyt

Sobota, 14 listopada 2020, 9:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Oskarżeni o przemyt
Fot. archiwum
Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Zgorzelcu dokonali zatrzymania dwojga mieszkańców powiatu lubańskiego, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, a także o przestępstwa powiązane z tym procederem.

Zatrzymania miały związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prowadzonym wraz z placówką straży granicznej w Zgorzelcu w sprawie handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Podejrzana 28-letnia kobieta usłyszała zarzuty zawiązane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwami skarbowymi polegającymi na obrocie nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Są one zagrożone karą pozbawienia wolności do 8 lat. 65-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa skarbowego polegającego na wytworzeniu 36 ton tak zwanej krajanki tytoniowej bez oznaczenia jej polskimi znakami akcyzy i uszczuplenia należności podatkowych. Czyn ten zagrożony jest karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i zakazu kontaktu z innymi osobami podejrzanymi o udział w przestępczym procederze.

W czerwcu 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko kierującemu oraz członkom zorganizowanej grupy przestępczej, a także osobom dopuszczających się przestępstw skarbowych we współpracy z tą grupą - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Łącznie w stan oskarżenia postawiono dotychczas 10 osób. Aktualnie toczy się postępowanie sądowe. Jak ustalono, przestępczy proceder, do którego dochodziło w ramach zorganizowanej grupy przestępczej doprowadził do uszczuplenia należności publicznoprawnych w podatku akcyzowym, VAT oraz cła w łącznej kwocie blisko 45 milionów złotych. Śledztwo jest rozwojowe.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group