Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 4607
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osińska w „jedenastce”. Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Sobota, 21 maja 2011, 11:15
Aktualizacja: 12:11
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Osińska w „jedenastce”. Błogosławionemu Janowi Pawłowi II
Fot. Agrafka
W miniony piątek w Szkole Podstawowej numer 11 im. Chopina na Zabobrzu odbył się koncert „Dla upamiętnienia Beatyfikacji Jana Pawła II”, którego gwiazdą była znana piosenkarka i aktorka Teatru Rampa w Warszawie, Dorota Osińska. Wydarzenie wpisano w obchody jubileuszu 20–lecia placówki.

Koncert miał miejsce się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 i zorganizowany był przez Jeleniogórskie Towarzystwo Oświatowe. W programie można było usłyszeć między innymi Pieśń Papieską „Zostań z nami”, do której muzykę skomponował wspaniały Włodzimierz Korcz, a słowa napisał Wojciech Kleine oraz inne znane utwory, tym „Titanic” w wersji polskiej.

- Idea koncertu zrodziła się z pomysłu i inicjatywy dyrektorów 19 jeleniogórskich placówek oświatowych. Korzystając z wystroju sali, obecności telebimu i nagłośnienia uznaliśmy, ze możemy zrobić koncert dla upamiętnienia tego pięknego wydarzenia, którym była beatyfikacja Jana Pawła II. Warto zaznaczyć, że nie był to typowy koncert z pieśniami religijnymi, a wręcz przeciwnie wspaniała aktorka, nasz polska Celine Dion, Dorota Osińska wykonała piękne utwory z muzyki rozrywkowej. Wystąpił również zespół muzyczny z „Mechanika”, działający pod okiem Wandy Kozyry, który będzie towarzyszył Dorocie Osińskiej w jednym z utworów pod tytułem „Barka” – powiedział Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, jeden z organizatorów koncertu.

Wydarzenie miało formę zamkniętą. Ponad 600 biletów zostało rozprowadzonych poprzez dyrekcje jeleniogórskich szkół do pracowników. Patronat nad koncertem objął Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group