Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2137
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osiedle tyrolskie w Sosnówce

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 8 listopada 2017, 11:27
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Realizacja kolejnej dużej inwestycji turystyczno – hotelowej rozpocznie się w przyszłym roku w gminie Podgórzyn. Na działce, którą prywatny inwestor kupił od lokalnego samorządu powstanie osiedle domów w stylu tyrolskim, mieszczących w sobie apartamenty.

Nowa inwestycja będzie dopełnieniem realizowanej od kilku miesięcy budowy kompleksu hotelowo – rekreacyjnego Lake Hill, który powstaje nad brzegiem zbiornika Sosnówka. Tym razem pod drugiej strony drogi zostanie zbudowane osiedle kilkunastu domów, utrzymanych w stylu tyrolskim. - W każdym z nich znajdzie się osiem apartamentów hotelowych, o powierzchni 40 metrów kwadratowych – mówi inwestor Artur Kozieja. - Chcemy, aby okna każdego z obiektów były zwrócone na góry oraz zbiornik w Sosnówce, tak by wynajmujący mogli podziwiać walory widokowe tego wyjątkowego miejsca. Obok kompleksu budynków dodatkowo powstaną boiska, korty tenisowe, kręgielnia, a być może także małe lodowisko – wylicza.

Działkę o powierzchni prawie 9 hektarów A. Kozieja kupił od gminy za około 5,3 miliona złotych, umowę sprzedaży podpisano 7 listopada. Wartość planowanej inwestycji to około 50 milionów złotych. Według planów, pierwsza łopata na budowie zostanie wbita w połowie przyszłego roku, zaś osiedle zostanie otwarte w 2020 roku.

- Powstanie nowego kompleksu hotelowo – apartamentowego w Sosnówce ma dla naszej gminy znaczenie strategiczne i prestiżowe – mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. - Po jego otwarciu powstaną nowe miejsca pracy. Szacujemy też, że o milion złotych wzrosną wpływy z podatków do budżetu samorządu, a ze względu na zwiększenie liczby odbiorców spadną ceny wody oraz za odbiór ścieków – dodaje wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group