Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6117
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osiedle Pod Jeleniami własnością miasta?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 stycznia 2011, 8:49
Aktualizacja: 9:20
Autor: Angela
Fot. Angela
W przyszłym tygodniu prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ma się spotkać z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego w sprawie przejęcia przez miasto dróg na osiedlu Pod Jeleniami. Ich nawierzchnia, przypominająca szwajcarski ser oraz brak oświetlenia to udręka dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Niewykluczone, że z końcem stycznia lub na początku lutego br. miasto przejmie drogi na osiedlu Pod Jeleniami. Były prezydent, Marek Obrębalski przez wiele miesięcy prowadził rozmowy w tym temacie z AMW, obecnym właścicielem tych dróg. Niestety bezskutecznie.

– Czujemy się jak w dzielnicy slumsów, drogi są tak dziurawe, że nie nadają się do jazdy. Wiosną, latem i jesienią na podwórkach i chodnikach mamy wielkie bajora z błotem. Zimą drogi są w ogóle nie odśnieżane. Po godzinie 17.00 natomiast boimy się wyjść z domów, bo nie ma żadnego oświetlenia – skarżą się mieszkańcy.

Jak zapewnia obecny prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła po jego interwencji, Agencja Mienia Wojskowego zaczęła odśnieżać drogi, a w ciągu najbliższych dwóch tygodni miasto ma dojść do porozumienia z obecnym właścicielem.
– Negocjacje trwają i są na dobrej drodze. Mam nadzieję, że zakończą się one w ciągu dwóch najbliższych tygodni – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Poprzednia władza chciała przejąć dziurawe drogi, ale z rekompensatą w postaci innego obiektu należącego do AMW.
– Chcieliśmy, by miasto w zamian za podjęcie się remontu tych dróg otrzymało od agencji jakieś grunty czy obiekty, jakimi agencja dysponuje w naszym mieście. Niejednokrotnie występowałem do Agencji Mienia Wojskowego z informacją, że jestem zainteresowany nieodpłatnym przejęciem, w ekwiwalentnej formule, stadionu przy ul. Grunwaldzkiej. Agencja Mienia Wojskowego odpowiedziała nam jednak, że ten teren jest wystawiony na sprzedaż – mówił w listopadzie minionego roku Marek Obrębalski, ówczesny prezydent Jeleniej Góry.

Jego następca Marcin Zawiła twierdzi, że Agencja Mienia Wojskowego powoli wycofuje się z tego konserwatywnego stanowiska i jest skłonna negocjować.
– Problem polegał na tym, że stadion był poszerzony o tzw. działkę komercyjną. Po naszych rozmowach została ona wydzielona i został sam stadion i ujęcie wody. W najbliższym czasie chcemy więc przejąć zarówno drogi, jak i stadion. Przedmiotem negocjacji jest natomiast to, kto wykona remonty czy zabezpieczenie tych dróg. Jako prezydent chcę przejąć drogi, jeśli nie wyremontowane to zabezpieczone do takiego stanu, by miasto nie musiało natychmiast wykładać kwoty rzędu wielu milionów złotych na ich remonty – powiedział nam szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~... 14-01-2011 9:02
Jak wraca do miasta jak nigdy własnością miasta nie było tylko należało zawsze do wojska. Od 1945 roku polskiego a do 1945 niemieckiego!?
~jaa 14-01-2011 10:18
trzymam kciuki za Pana Prezydenta i oby się udało droga jest masakryczna !!!!!!!!
ebee 14-01-2011 10:30
A czy AMW nie można po prostu zmusić do wykonywania swoich obowiązków ? Pan Prezydent Zawiła zachowuje sie tak, jakby w Jeleniej Górze nie było nic do zrobienia. Zadziwia fakt, że pod nosem Starostwa Powiatowego jest taki bałagan. Zreszta do nowowyremontowanego budynku Urzędu Pacy os 3 miesięcy wlewa się woda, poprzez spaprany dach. Na ostatnich pietrach odpadaja sufity i śmierdzi grzybem, a Władze nie robia nic. EBEE
~X 14-01-2011 11:10
Ktoś wzioł kasę za stare budy (AMW), grupa jeleniogórskich cwaniaczków wzięła kasę za sprzedaż żle zaadaptowanych budynków bez mozliwości dojazdu do nich a teraz my, mieszkańcy Jeleniej Góry, zapłcimy z naszych podatków za, de fakto, wybudowanie nowych dróg wewnętrznych na istniejącym osiedlu -paranoja Panie PREDZIU..
~ooooo 14-01-2011 11:28
Mam nadzieje, ze skończy sie koszmar z drogami na osiedlu. Prosze przejechac dzis ta droga, to jest wyczyn.
~ 14-01-2011 11:49
Widziały gały co kupowały
~antyhipokryt 14-01-2011 12:23
Może lepiej niech Miasto z panem Prezydentem na czele zajmie się ulicami, które już od dawna są jego własnością i należą do jego zarządu, a nic się na nich nie robi i stan jest co najmniej porównywalny do tego co "Pod Jeleniami"! Np. ul. Nadrzeczna, Krośnieńska (odbicie do nowego kościoła, obok osiedla Accord Panorama), Wolności na Os. XX-lecia... można by wymieniać bez końca!
~1979 14-01-2011 12:54
Nadrzeczna? hahahaha. Podziel się rewelacjami, gdzie jest taka ulica!!! Chyba Nadbrzeżna hipokryto
~jur 14-01-2011 13:44
miałem "przyjemność" dzisiaj tam jechać. Od strony starostwa jeszcze jak cię mogę ale tu od strony dawnej głównej bramy jednostki makabra bałem się że coś pourywam w samochodzie. wygląda to tak jakby dzieci tam bawiły się granatami
~K_asia 14-01-2011 14:10
Czy nie ma dróg w centrum którymi należy zająć się w pierwszej kolejności? Dlaczego JG ma płacić za coś co jest jej zupełnie niepotrzebne? Widziały gały co tanio kupowały.
~ 14-01-2011 17:25
jest tam siedziba starostwa, to starostwo ma fundusze na drogi.Pan Włodyga -starosta niech wreszcie coś zrobi z tym problemem. Agencja Wojskowa jako właściciel dlaczego nie odśnieżała? czy otrzymała kary jak pozostali właściciel? AW niech wyremontuje a potem przekaże miastu. Na terenie miasta są ogromne potrzeby remontowe ulic i z tym proponuje się zapoznać Panie Zawiła.
~Ja K. 14-01-2011 17:45
TE dojazdy tutaj mają zrobić- bo to nie jest boczna uliczka, tylko działają tu urzędy.
~Do K_asia 14-01-2011 17:53
Tanio, czy nie- nie o tym było. Niejeden z Was chciałby mieszkać w ponad stumetrowym mieszkaniu z górą.Więc nie gadajcie głupot!!! A dojazd też się nam należy Urząd Pracy i Archiwum Państwowe..
~Gość 14-01-2011 19:01
no to było do przewidzenia ,zrujnowane drogi na byłych koszarach ,niech teraz miasto naprawia a my podatnicy za to zapłacimy w tych podatkach gruntowych macie swojego Zawiłe ,po to się pchał do koryta żeby byłemu KK bo nawet już ta lipna uczelnia nazwę zmieniła pomagać i wić sobiew gniazdko na przyszłość bo następną kadencje ten pan to może tylko sobie pomarzyć .
~zulus13 14-01-2011 19:40
DZIEŃ DOBRY PAŃSTWU JAK TAK CZYTAM PAŃSTWA WYPOWIEDZI TO WIDZĘ TRADYCYJNE POLSKIE PIEKIEŁKO.ZAWIŚĆ AŻ KIPI I WOBEC NAS SAMYCH JAK I ÓWCZESNEJ JAK I DZISIEJSZEJ WŁADZY.DLACZEGO MY POLACY JESTEŚMY TACY? MIESZKANIA BYŁY KUPOWANE TANIO PONIEWAŻ WTEDY GDY BYŁ ODDAWANY PIERWSZY BUDYNEK POPROSTU BYŁO TANIO,NASTĘPNE BUDYNKI JUŻ BYŁY SPRZEDAWANE W WYŻSZEJ CENIE. A TAK NAPRAWDĘ I OBIEKTYWNIE RZECZ BIORĄC DROGI SĄ W DRAMATYCZNYM STANIE.
~ 14-01-2011 19:51
Właśnie są- i chcemy,żeby Prezydent dogadał się z AMW i te drogi były zrobione.
~Gość 14-01-2011 22:51
do ---zulus13--to nie jest nienawiść tylko stwierdzenie faktu ,kupowano mieszkania od mienia wojskowego ,więc było wtedy zadbać aby dojazd do mieszkań też był ,teraz najlepiej niech wszyscy za te durne decyzje płacą ,bo wszyscy mieszkańcy chcieli tam mieszkania kupować ,ja kupiłem na Zabobrzu gdzie droga też jest fatalna ,to ja też chce żeby prezydent tę że drogę kupił i mi wyremontował ,skoro jesteśmy tak zawistni ,czemu akurat ma kupować drogi pod jeleniami ,tego akurat nie rozumie ,bo urząd pracy tam jest ,a pomyślał ktoś jak przenosił tam UP że dojazd będzie kiepski ,myślmy i przewidujmy ,a będzie w tym zas...ym kraju dużo lepiej>>>>>>
~do Gość 15-01-2011 9:46
Temu ma kupować tutaj, że jeszcze dostanie Stadion-więc nie straci. A na Zabobrzu, co??
~ 15-01-2011 12:53
DOLNOŚLĄZAK. Za marketem, pod Dziwiszowem, jest kompleks budynków, który powstał w latach 80-tych ubiegłego wieku. Gdy wycieczki radzieckiego biura "Sputnik" zaniechały wizytować w Kotlinę obiekt zaczął popadać w ruinę. Czyją obecnie stanowi on własność? Czy przewidywane jest zagospodarowanie tych, ulegających dewastacji budynków? Który z radnych lub posłów interesuje się tym obiektem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group