Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2246
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osiedle (nie) dla piratów drogowych

Piątek, 4 lipca 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Osiedle (nie) dla piratów drogowych
Montaż progów zwalniających w jezdni ulicy Morcinka.
Fot. TEJO
Kilka „spowalniaczy” zamontowano w jezdni ulicy Morcinka i okolicznych traktów. Czy lokalni wariaci drogowi nie mają czego tu szukać?

Takiej gęstości „hopków” w Jeleniej Górze chyba nie ma. Na krótkim odcinku ul. Morcinka zbudowano aż trzy ograniczniki. Wyżej – na mniej uczęszczanym fragmencie jezdni – jest jeden. Kolejne są na ulicy Reja.

„Leżący policjanci” mają ostudzić energię piratów drogowych, którzy na niezbyt szerokich ulicach testują możliwości swoich samochodów. To najczęściej bardzo młodzi ludzie w „wypasionych” maszynach. Zdarzało się, że po ul. Morcinka mknęli jak strzały. Na oko grubo powyżej 100 km. na godz.

Czy teraz poszukają sobie innych „torów wyścigowych”? Mieszkańcy są sceptyczni. W górnym fragmencie Morcinka spowalniacz jest, ale nie ma chodnika. – Już teraz szaleńcy wjeżdżają na pobocze, a „hopek” to dla nich po prostu terenowa przeszkoda do pokonania – usłyszeliśmy.

Po części ulicy Morcinka jeżdżą autobusy MZK, więc tam spowalniaczy nie ma. Rajdowcom w to graj, bo tam właśnie rozpędzają swoje auta. Niżej jest kościół. Podczas mszy świętych roi się od ludzi. Przechodzą tam też dzieci do pobliskiego parku. Nietrudno o wypadek. Wszyscy liczą na to, że „hopki” poprawią stan bezpieczeństwa. A jak będzie? Zobaczymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group