Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8656
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Ósemka” w elicie oświaty

Wtorek, 17 listopada 2009, 19:39
Aktualizacja: Środa, 18 listopada 2009, 8:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Ósemka” w elicie oświaty
Fot. TEJO
Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole wyróżniło SP nr 8 członkostwem w Klubie Przodujących Szkół. Podczas uroczystej gali stosowny dokument poświadczający ten zaszczyt wręczyła dziś dyrekcji placówki szefowa KSPS Zofia Grzebisz–Nowicka. Były popisy uczniów i szczere oklaski w podzięce.

Marzena Hryniewicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Władysława Broniewskiego, przywitała dziś po południu w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej władze Krajowego Stowarzyszenie Pomocy Szkole, które – jako organizacja pożytku publicznego – wspiera wszystkie placówki oświaty nie tylko dobrym słowem, lecz także darami materialnymi.

W szczególny sposób stowarzyszenie pomaga jednak tylko nielicznym placówkom oświaty, które należą do Klubu Przodujących Szkół. Do jego powstania przyczynił się w 1986 roku przyszły marszałek Sejmu kontraktowego prof. Mikołaj Kozakiewicz. Do klubu, elity polskiej oświaty, należą szkoły nietypowe, nowatorskie i kreatywne. Zdecydowano, że kryteria spełnia także jeleniogórska „ósemka”.

– Jesteśmy placówką otwartą na nowości i potrzeby wszystkich uczniów, prowadzimy klasy integracyjne i osiągamy wiele sukcesów w różnych dziedzinach – mówiła Marzena Hryniewicka. Dyrektorka podkreśliła udział „ósemki” w europejskim programie Comenius, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele już w styczniu rozpoczną wizyty w jednym z trzech krajów (Słowenia, Turcja, Grecja), które są partnerami placówki we wspomnianym projekcie. M. Hryniewicka dodała też o prowadzonych z powodzeniem działaniach w ramach e-twinning, czyli współpracy z różnymi szkołami poprzez Internet.

Zofia Grzebisz-Nowicka nie mogła się nachwalić atmosfery w szkole. Zachwycała się osiągnięciami, które wymieniono we wniosku. Podkreśliła, że właśnie taka przyjazna szkoła daje pewność nie tylko pozyskania wiedzy na wysokim poziomie. – Ta szkoła uczy was, jak być dobrymi ludźmi – powiedziała wręczając Marzenie Hryniewickiej okolicznościowy akt przyjęcia do Klubu Przodujących Szkół. „Ósemka” dostała też w prezencie wielką paczkę z książkami, które trafią do biblioteki.

W programie artystycznym wystąpił zespół „Canto” grający na instrumentach Orffa, a prowadzony przez Annę Szewczyk, oddaną nauczycielkę muzyki. Instrumentarium umożliwia granie praktycznie każdemu dziecku, co przyczynia się do sukcesu integracji. Zaśpiewały też „Ósemki”, szkolny zespół wokalny, bodaj najlepsza tego typu grupa w jeleniogórskich placówkach oświaty. Uczennice i uczniowie dali też popis umiejętności tanecznych występując w żywiołowym układzie choreograficznym. Warto dodać, że niektórzy brali udział w każdym z tych występów zmieniając jedynie stroje przed każdym "numerem".

Wszystkich oklaskiwali uczniowie, nauczyciele, oraz przedstawiciele jeleniogórskiego SPS: Jerzy Pleskot, Krystyna Sztraub, Andrzej Bira i Waldemar Motyka. Zofia Grzebisz-Nowicka przekazała też upominek dla nieobecnego na uroczystości prezydenta Marka Obrębalskiego: „Słownik symboli”.

„Ósemce”, która już niebawem będzie obchodziła swoje 40. urodziny, gratulujemy sukcesu!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group