Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6039
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Os. Robotnicze tańsze o ponad 100 tys. zł, przez kary

Niedziela, 27 października 2013, 5:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2013, 7:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Os. Robotnicze tańsze o ponad 100 tys. zł, przez kary
Fot. Angela
W piątek (25.10) oficjalnie odebrano prace na ulicy Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze. Choć ze względu na złe warunki pogodowe wykonawca dostał dodatkowy miesiąc na realizację tego zadania, spóźnił się z zakończeniem robót o siedem dni. Zgodnie z umową każdy dzień opóźnienia będzie go kosztował 17 tys. zł. Dzięki temu przebudowa ulicy jest tańsza dla Miasta o 119 tys. zł.

Koszt przebudowy ulicy wraz z budową kanalizacji i oświetlenia miał wynieść 3 mln 410 tys. zł. Przez opóźnienia zamknie się w niecałych trzech milionach złotych. - Wykonawca wiedział, jakie są warunki umowy, teraz będzie musiał ponieść konsekwencje finansowe – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Osiedle Robotnicze nie było remontowana od około 40 lat. W 2011 roku przygotowano projekt i złożono wniosek o dofinansowanie przebudowy tej ulicy w 75 procentach.

W tym samym roku rozpoczęły się na niej prace wodno – kanalizacyjne, które spółka Wodnik zakończyła wiosną 2012 roku, po czym na plac budowy weszli gazownicy, którzy skończyli wymianę rur w lipcu 2012 roku.

Od tego czasu realizowany był ostatni etap prac czyli budowa kanalizacji deszczowej, która zakończyła się w maju br. i najbardziej uciążliwa dla kierowców - przebudowa samej ulicy na odcinku od Podwala do Garbatego Mostku wraz z budową nowego oświetlenia.

- Obecnie cała jezdnia jest już udostępniona kierowcom i mamy nadzieję, że posłuży im jak najdłużej – podsumowuje Jerzy Bigus, wicedyrektor zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group