Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2490
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oryginalne pisanki i inne cudeńka w Łomnicy

Niedziela, 22 marca 2015, 8:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 marca 2015, 8:56
Autor: Mea
Region: Oryginalne pisanki i inne cudeńka w Łomnicy
Fot. Mea
Koszyczki z szyszek, palmy w kształcie zajęcy, przeróżne pisanki, ale również miody, nalewki, swojskie jadło, biżuteria – to wszystko można było kupić wczoraj (21.03.) podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Łomnicy. Kto nie zdążył, może to zrobić jeszcze dziś w godz. od 11.00 do 17.00 na folwarku przy Pałacu Łomnica.
Podczas imprezy nie brakowało atrakcji m.in. muzyki granej na żywo, warsztatów robienia ozdób wielkanocnych i wiosennych kwiatów z bibuły, przejażdżek kucykiem, czy też zwiedzania kuźni.

Dzięki pięknej pogodzie kiermasz odwiedziło bardzo wiele osób. – Jesteśmy tu ze znajomymi już drugi raz i na pewno przyjedziemy na kolejne – mówił pan Robert z Jeleniej Góry. - To wspaniała inicjatywa, zawsze kupuję tu ozdoby świąteczne dla znajomych oraz smaczne wędliny – dodała pani Julia z Łomnicy.

Uczestnicy chwalili też warsztaty. – Zdobimy jajka woskiem i później barwimy je. Robię pisanki z tradycyjnymi symbolami z XIX w. – powiedziała Maria Iwanyszyn z Ukrainy. - Pierwszy raz ozdabiam jajko w taki sposób. Nie jest to łatwe, ale podoba mi się – podkreślała Zuzanna Banasiak.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających wczoraj łomnicki kiermasz, cieszyły się oferowane na stoiskach świąteczne ozdoby.

- Robię pisanki z gliny szamotowej, jedne są szkliwione inne nie. Lepieniem ozdób z gliny zajmuję się od dziesięciu lat. To moja pasja – mówiła Małgorzata Ilska z Nysy.

- A ja robię koszyczki z szyszek na każdą okazję. Świetnie nadają się, na przykład, na święconkę. Mam również pisanki z kolorowanej kaszy jaglanej – powiedziała Ewa Karpińska z Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group