Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3678
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ornitologia pasją młodych

Piątek, 28 maja 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ornitologia pasją młodych
Fot. Angela
Damian Książak został zwycięzcą Gimnazjady Ornitologicznej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Jeleniej Górze. Chociaż zadnia nie były najłatwiejsze, laureaci poradzili sobie z nimi śpiewająco. Czołowe lokaty wywalczyli Monika Kolbuch (II) i Adam Szmel (III miejsce).

Gimnazjada Ornitologiczna skierowana do uczniów wszystkich gimnazjów z Jeleniej Góry i okolic zyskała zainteresowanie ośmiu szkół i 38 uczestników. Ich zadaniem było napisanie testu wielokrotnego wybory, składającego się z trzydziestu pytań.

– Konkurs miał na celu propagowanie i zwiększanie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży na temat ptaków, ich biologii, zachowań, budowy, fizjologii czy anatomii. Zadania były dość trudne , ale mimo tego uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i wypadli bardzo dobrze – mówi Honorata Staszak, nauczyciel biologii w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Jeleniej Górze.

Zwycięstwo wzorową wiedzą na temat ptaków wywalczył sobie Damian Książak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.
- Do wzięcia udziału w gimnazjadzie zachęciła mnie moja nauczycielka przyrody, a poza tym interesuję się ptakami bo są to ciekawe stworzenia. Do konkursu nie musiałem się jakoś specjalnie przygotowywać, poczytałem trochę w książkach, w internecie. Pytania były średnio trudne, najwięcej trudności sprawiły mi szczegóły dotyczące budowy ptaków – mówił mistrz tegorocznej gimnazjady.

Drugie miejsce zajęła Monika Kolbuch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, wielokrotna laureatka konkursów i olimpiad przyrodniczych. Trzecie wywalczył sobie Adam Szmel z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. - Mieszkam na obrzeżach miasta i na co dzień widuję sporo ptaków. Dodatkowo od najmłodszych lat rozpoznawać ptaki nauczył mnie mój ojciec – mówił.

Wyróżnienia otrzymali Karolina Gławdecka, Adam Socha i Kamil Nowowiejski. Nagrodzeni poza dyplomami otrzymali również nagrody książkowe i gadżety, które ufundowało Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. W Minionym roku szkoła organizowała Gimnazjadę Herpetologiczną czyli na temat gadów i płazów, w przyszłym roku być może pojawi się test o ssakach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group