Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11105
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Orły dla schronisk

Środa, 13 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Region: Orły dla schronisk
Fot. użyczone
Rusza kolejna odsłona ekologicznej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. Od stycznia do marca w dziesięciu sudeckich schroniskach pojawią się tabliczki z wizerunkiem orła przedniego.

„Śmieci skrzydeł nie mają” - pod takim hasłem prowadzony jest od wiosny 2018 roku edukacyjny projekt na rzecz czystości polskich gór. Propaguje on idee zabierania ze sobą podczas górskich wędrówek własnych śmieci i wyrzucania ich po zejściu na dół.

Za nami 2020 rok, w którym odbywała się trzecia edycja akcji. W minionym roku tabliczki z orłami przednimi zostały zamontowane: w Górach Bystrzyckich (w schronisku Jagodna), w Karkonoszach (w schroniskach: Dom Śląski, Odrodzenie, Szrenica i Kamieńczyk), w masywie Śnieżnika i Górach Bialskich (w schronisku pod Śnieżnikiem, przy Jaskini Niedźwiedziej i Bielicach), w Górach Wałbrzyskich (na Chełmcu), w Beskidzie Śląskim (w stacji narciarskiej Soszów, w schroniskach: Soszów oraz na Stożku) oraz w Górach Sowich (w schronisku Zygmuntówka), czyli w sumie w kolejnych 13 miejscach.

Oprócz montowania tabliczek z ambasadorem akcji - orłem przednim - organizujemy akcje sprzątania szlaków górskich, promujemy selektywną zbiórkę odpadów w górskich miejscowościach, organizujemy konferencje, wykłady, spotkania miłośników gór i górskich wędrówek - mówi inicjator akcji Dominik Dobrowolski. - W Janowicach Wielkich i Kędzierzynie Koźlu zebraliśmy ponad 17 ton elektrośmieci, które trafiły do recyklingu. W nagrodę za tak rewelacyjne wyniki uczestnicy zbiórki pojechali w góry. Wszystkie akcje były możliwe dzięki pomocy Fundacji PlasticsEurope Polska oraz firm Asekol i Enviropol.

Twoja reakcja na artykuł?

22
92%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group