Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3881
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Orlik dla Mysłakowic

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 14:46
Aktualizacja: Piątek, 27 sierpnia 2010, 7:01
Autor: Gabi
MYSŁAKOWICE: Orlik dla Mysłakowic
Fot. Gabi
Wójt Gminy Mysłakowice Zdzisław Pietrowski wraz z zaproszonym gośćmi otworzył nowo powstały kompleks sportowy. Na uroczystość przybyli : przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój, poseł Marcin Zawiła, starosta powiatu jeleniogórskiego Jacek Włodyga, burmistrz Piechowic Zofia Grabias–Baranowska, przedstawiciele gminy Jeżów Sudecki, radni powiatu na czele z M. Kuczaj, ksiądz i inni.

Przetarg na budowę Orlika został zakończony w kwietniu 2010 roku. Wygrała go firma z Pszenna. Wczoraj w dzień odebrano budowę, a oświetlenie wieczorem, dzięki temu, że wszystko zostało zbudowane porządnie można było dzisiaj uroczyście otworzyć kompleks. Na jego terenie znajduje się boisko do piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, badmintona, kort do gry w tenisa oraz bieżnia. Zdzisław Pietrowski poinformował, że złożono już wniosek o wybudowanie podobnego Orlika w okolicy szkoły w Łomnicy. Przedstawiciel firmy budowlanej stwierdził, że ten obiekt jest ich najładniejszym Orlikiem,które wybudowali.

Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło poświęcenie obiektu i przecięcie wstęgi przez Marcina Zawiłę, Jerzego Pokoja, Jacka Włodygę, Zdzisława Pietrowskiego i dwóch młodych piłkarek. Goście skorzystali z możliwości przetestowania boiska do piłki nożnej. Każdy z nich oddał po jednym strzale na bramkę, niektórym udało się strzelić gola, a innym nie.

Mysłakowicki Orlik ma widok na Śnieżkę, podobnie jak tego typu obiekt w Ściegnach, kolejnym będzie kompleks w Jeżowie Sudeckim, który niebawem ma powstać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group