Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11370
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orkiestra się stroi

Wtorek, 12 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Orkiestra się stroi
Fot. Organizator
Trwają przygotowania do piętnastej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Charytatywną imprezę Jurka Owsiaka będą w stolicy Karkonoszy – jak w ostatnich latach – koordynować dwa sztaby. Jeden przy Komendzie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, drugi – przy stowarzyszeniu Wspólne Miasto.

To ostatnie już uchyliło rąbka tajemnicy, co do przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, które będą przedmiotem licytacji. Znajdą się wśród nich płyta „Rubikon” z dedykacją Piotra Rubika, zdjęcia znanych artystów z autografami, najnowsza płyta Krystyny Prońko oraz tomik poezji autorstwa znanej aktorki, prawnuczki Marii Konopnickiej, Doroty Stalińskiej, zatytułowany „Agape”.
Sztabem WM kieruje Grzegorz Bielewicz

Harcerski sztab zapewnia, że nie pozostanie w swojej ofercie gorszy. – Trwają przygotowania do koncertu. Na pewno wystąpi ktoś znany i ciekawy. Nie zdradzę, kto, aby nie zapeszyć – mówi harcm. Marian Łata, szef sztabu ZHP.

Do Wielkiego Finału WOPŚ pozostał nieco ponad miesiąc. Główne imprezy odbędą się na placu Ratuszowym 14 stycznia przyszłego roku.
Wcześniej, bo od 12 stycznia, będą organizowane pierwsze konkursy i zabawy dla najmłodszych, głównie w jeleniogórskich hipermarketach.
Obydwa sztaby poszukują jeszcze wolontariuszy do pomagania przy sprawnym przeprowadzeniu akcji i kwesty.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane – podobnie jak w roku ubiegłym – na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
836
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group