• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 19:07
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 7939
  • Zalogowanych: 23
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Orkiestra serc zagrała dla Daniela

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 czerwca 2008, 7:14
Aktualizacja: 0:33
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Oklaski, bisy, śmiech i kabaret na scenie – wiele emocji wywołał środowy koncert charytatywny z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca chorego na białaczkę limfoblastyczną. Wydarzenie umocniło dwunastolatka w przekonaniu, że jest wielu ludzi dobrej woli, na których może liczyć. Szkoda tylko, że na widowni było sporo pustych miejsc.

Daniel, bohater tego wydarzenia, słuchał muzyki w świetnym wykonaniu swoich kolegów i nauczycieli. Na widowni zgromadzili się ludzie, którzy gestem chcieli wspomóc leczenie ciężko chorego chłopca. Ten przynajmniej na ponad dwie godziny zapomniał o swoich dolegliwościach. Wśród publiczności nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11 z dyrektorem Eugeniuszem Sroką na czele. Do „jedenastki” uczęszcza Daniel. Był też przewodniczący rady miejskiej Hubert Papaj, wiceszef rady powiatu Marek Mikrut, ksiądz prałat Józef Stec i wielu innych gości.

Paweł Piskozub zaśpiewał Arię Papagena Mozarta i pieśń „Dziad i baba” Moniuszki. Przy fortepianie akompaniował mu Krzysztof Gotartowski. „Fantazja hiszpańska” Frołowa na skrzypce i fortepian zabrzmiała w doskonałym wykonaniu Julii Małek z towarzyszeniem Joanny Chek. Ta sama pianistka akompaniowała Sulamicie Ślubowskiej, która z werwą zagrała „Phantaisie Carmen” Drdla. Później te same młode skrzypaczki zagrały w duecie i bisowały przebój Berlina „Check to check” z towarzyszeniem Jolanty Popielarz (fortepian).

Wirtuozerią godną znakomitej solistki, którą przecież jest, popisała się Małgorzata Wasiucionek. Z Krzysztofem Gotartowskim brawurowo zagrała Fantazję na tematy z opery „Faust” Gounoda Wieniawskiego. A gitarowy zespół Los Gigantos wprowadził w klimaty latynosko-afrykańskie „Tańcem kubańskim” oraz „Embarcação” z repertuaru Cesarii Evory.

Aż dwukrotnie na scenę wychodził Zespół Smyczkowy z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Cieplicach. – To najstarszy ensemble, jaki znam. Wspólnie ma grubo ponad 100 lat – żartował Krzysztof Langer z kabaretu Paka, który prowadził koncert. A młodzi ciepliczanie zachwycili wykonaniem przebojów muzyki filmowej.

Oni także zgotowali minirecital Markowi Mikrutowi, który przyczynił się do niedawnego tournee ciepliczan w Austrii. Szef Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Austriackiej dostał imponujący bukiet kwiatów i szczere podziękowania umocnione muzyką. Dziewczęta i chłopcy przy akompaniamencie Jolanty Popielarz, zagrali – między innymi – przebój Henryka Warsa „Zimny drań”. – Oczywiście bez podtekstów w stosunku do osoby, której był on dedykowany – zaznaczono przy salwach śmiechu publiczności.

– Zagramy lepiej niż polscy piłkarze na Mistrzostwach Europy – tak Łukasz Pietrzak zapowiedział występ nauczycielskiego Trio Semplice. W świetnym wykonaniu zabrzmiał walc Colombo „Indifference” oraz dwa hity tanga Astora Piazzolli: Oblivión i Libertango. Na koniec wszystkich rozśmieszył kabaret Paka.

Dla chorego chłopca koncert był na pewno niezapomnianym przeżyciem. Oprócz wrażeń estetycznych pozwolił odczuć dwunastolatkowi, że mimo dolegliwości, nie jest pozostawiony sam sobie i jest wiele ludzi, na których może liczyć. Mogło ich być jeszcze więcej. Może następnym razem?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

piipi 19-06-2008 10:50
..~Wiadomo,..Cudowne Serce Jelonkowiczow bije dobrocia.~Daniel,..glowa do gory,bo bedziesz na pewno zdrowy !!.
~życzliwy X 19-06-2008 12:23
ten przebój to "cheek to cheek" i nie Paweł, tylko Przemek. ;)
~ 19-06-2008 13:09
oczywiście śmietanka jeleniogórskich snobów nie przyszła na koncert na zbożny cel (20zł bilet wstępu). Takie koncerty muszą być po 150 zł aby te snoby bananowe przyszły do filharmonii i wystawiły na pokaz swe pawie pióra. To boli.
~Agnieszka IV 19-06-2008 15:27
Asiu, serdecznie pozdrawiam . Kasia
~ja 19-06-2008 22:50
Nasze władze nie interesuje kto gra, dla kogo gra i po co w ogóle gra. Przewodniczący stara się nadrobić za wszystkich a gdzie Pan Prezydent. Wstyd i to wielki Panowie nie macie 20 złotych aby zaszczycić swoją obecnością Filharmonie Dolnośląską tym bardziej że cel był wielki i szlachetny. No nic - zobaczymy kto Wam zagra?
~ballack 19-06-2008 23:08
Jasne!Dla "gruborybców" to zbyt tanio...i w ogóle momentami szkoda słów - taka słoma z butów wychodzi...ale to nieistotne. DLACZEGO NIE MA PODANEGO NUMERU KONTA NA KTóRE MOżNA WPLACAć KASę? A koncert FAJNY! Tylko skecze PAKI jakby nie specjalnie trafione...
~<:> 21-06-2008 10:43
podejrzewam , że cena bardziej była dopasowana dla kolegów i znajomych Daniela , których moim zdaniem powinno być znacznie więcej , a od władz nie wymagalmy za dużo w tej dziedzinie, bo albo ich nie ma na koncercie , albo zapuszczają drzemkę po paru minutach...KOncert szczytny , publiczność , choć kameralna to sympatyczna .... Danielu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group