Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7214
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Orkiestra Serc gra dziś dla dzieci i seniorów

Niedziela, 11 stycznia 2015, 14:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 7:37
Autor: Mea
Region: Orkiestra Serc gra dziś dla dzieci i seniorów
Fot. Mea
Od rana 376 wolontariuszy z dwóch sztabów zbiera pieniądze w powiecie jeleniogórskim na 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Od godz. 16.00 na Placu Ratuszowym rozpoczną się koncerty znanych grup i licytacje ciekawych przedmiotów.

Sztab ZHP do godz. 15.00 uzbierał ponad 1600 zł, sztab All-ternatywy dopiero zaczyna liczenie. Najmłodsza wolontariuszka ma pięć lat, a najstarsza ponad 70. – Wolontariusze z naszego sztabu zbierają pieniądze nie tylko w Jeleniej Górze, ale również z Mysłakowciach, Piechowicach i Janowicach Wielkich. Każdy otrzymał 'komin" polarowy na szyję lub na głowę oraz kartę telefoniczną. Ufundowała je firma Play – mówił Maciej Horeglad z Karkonoskiego Hufca ZHP.

Sztab Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży all-terantywa, jako jeden z 20 wykorzystuje do zbierania pieniędzy terminal. – Po raz pierwszy na WOŚP można przekazać pieniądze przy pomocy karty bankomatowej – powiedział Paweł Gluza, szef sztabu.

Młodzi aktywiści, mimo silnych wiatrów, dzielnie zbierają datki na szczytny cel. – Już po raz czwarty zbieram pieniądze na Orkiestrę, bo chcę pomóc osobom starszym, o których często się zapomina oraz małym dzieciom, które są naszą przyszłością – mówił Dominik Nawój ze sztabu all-ternatywy.

- Mam małe dziecko, dlatego uważam, że warto pomagać szpitalom wyposażać sale w najlepszy sprzęt – podkreśliła Magda Balik z Jeleniej Góry. - Niestety nasze państwo nie radzi sobie w wielu dziedzinach służby zdrowia, dlatego społeczeństwo musi je wesprzeć – zaznaczył Andrzej Witek, który również wsparł Orkiestrę.

Od południa w jeleniogórskim rynku odbywał się festyn rodzinny z miasteczkiem służb mundurowych, animacjami dla dzieci, loterią fantową, pokazem replik broni oraz sprzedażą ciast. Dzieci dostawały baloniki, malowały buźki, zwiedzały wozy strażackie, policji, GOPR-u, pogotowia ratunkowego, straży granicznej i straży miejskiej.

- Oprócz pieniędzy zbierana jest krew w mobilnym punkcie poboru na Placu Ratuszowym i można zostać dawcą szpiku w punkcie, który znajduje się w Pasażu Grodzkim na trzecim piętrze. To świetne inicjatywy, bo można wesprzeć osoby potrzebujące czymś więcej, niż tylko pieniędzmi – chwaliła pani Helena z Jeleniej Góry. Do godz. 15.00 krew oddało 20 osób, a 12 zarejestrowało się jako dawcy szpiku.

Od godz. 16.00 w jeleniogórskim Rynku rozpoczną się koncerty zespołu Fairy Tale Show z programu “Must Be The Music. Tylko muzyka”, Mafi Furach, Natalii Lubrano z programu “The Voice of Poland”oraz licytacje. - Można wylicytować ok. 30 przedmiotów m.in. plażową torbę zrobioną z ubiegłorocznego baneru WOŚP, który wisiał na Pałacu Kultury, wejściówki do Term Cieplickich, koszulki i kubki WOŚP – wymienił Paweł Gluza.

Ponadto licytowane będą: maskotka straży pożarnej, kamizelka od transportu drogowego, czapka uszatka od policji, strój sportowy z Olimpiady w Anglii z 2012 r. ufundowany przez posłankę Małgorzatę Szmajdzińską, witraż z Ratuszem od Marcina Zawiły prezydenta Miasta, kalendarze, książki z Muzeum Karkonoskiego oraz zegarki. Więcej informacji i zdjęcia przedmiotów można znaleźć na profilach sztabów na Facebooku.

O godz. 20.00 zostanie puszczone Światełko do Nieba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group