Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7948
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Orkiestra Jurka Owsiaka zagra w Cieplicach

Niedziela, 4 stycznia 2009, 9:13
Aktualizacja: 11:54
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Orkiestra Jurka Owsiaka zagra w Cieplicach
Fot. TEJO
Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia, będzie kolejna okazja, aby wesprzeć chore dzieci składką na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która zabrzmi po raz XVII. W Jeleniej Górze po raz pierwszy światełko do nieba rozbłyśnie nad dzielnicą uzdrowiskową i zagrają Elektryczne Gitary.

Głównym hasłem tegorocznej edycji jest „Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na stworzenie ogólnopolskiej sieci ośrodków profilaktycznych dla chorych maluchów.

Jeleniogórski koncert finałowy odbędzie się w tym roku wyjątkowo w Cieplicach. Scena zostanie ustawiona przy placu Piastowskim. Wydarzenie rozpocznie się o 15 i zakończy po 20.00. Licytacja zgromadzonych fantów rozpocznie się o godz. 18 i potrwa godzinę. Później zagra uwielbiana przez wielu fanów grupa „Elektryczne gitary” z liderem Kubą Sienkiewiczem. Zebrani usłyszą też lokalnego „Leniwca”.

Jak zwykle od rana w mieście będą kwestować wolontariusze z dwóch sztabów: Wspólnego Miasta oraz Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Kwestujący będą mieli specjalne legitymacje uwiarygodniające ich misje.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiegnie się z organizowanym również w tym dniu Festiwalem Światła. Nad przebiegiem obydwu imprez będzie czuwała policja i straż miejska.

Włącz się do akcji bez wahania
Dzieci z chorobami onkologicznymi mają w Polsce dobrą opiekę medyczną, ale poważny problem stanowią bardzo drogie leki, na które często rodziców nie stać. Kłopotem jest również zbyt późne diagnozowanie, sposobem na jego rozwiązanie może być utworzenie ośrodków wyposażonych w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki. Tegoroczna akcja ma wspomóc również hospicja, w których przebywają dzieci z nowotworami. Jak przystało na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, impreza ma tym większy sens, że zebrane podczas niej pieniądze zostaną przeznaczone na najmłodszych Polaków. Nie warto się więc zastanawiać, czy wrzucić pieniądze do puszki. Trzeba to po prostu zrobić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group