Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8350
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Organowe ukojenie u Zbawiciela

Poniedziałek, 12 lipca 2010, 9:01
Aktualizacja: 17:20
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Organowe ukojenie u Zbawiciela
Fot. Natasza
Cieplicki Kościół Zbawiciela gościł w niedzielę znakomitego muzyka – Tomasza Głuchowskiego, który wystąpił w roli organisty i sprowadził do świątyni cudowne, barokowe piękno brzmienia boskiego instrumentu.

Gdy z organów wyłoniły się pierwsze dźwięki spod palców Tomasza Głuchowskiego, słuchacze odpłynęli w spokoju do swojego wnętrze na podróż pełną harmonii i subtelności. Artysta nasycał publikę utworami takimi jak Fantazja g2, Pslam 23 (3v.) J.P. Sweelinck’a, „Mein junge Leben ha tein End” J. S Bacha czy Pastorale z op. 57 Th. Kullak’a.

Ten repertuar bardzo zachęcił ludzi do posłuchania niedzielnego recitalu. Miejmy nadzieję, że 18 lipca - kiedy wystąpi Waldemar Krawiec - frekwencja również dopisze, a nawet wzrośnie. Cieplickie koncerty organowe szczególnie polecamy osobom żyjącym w pośpiechu, trwającym cały czas bez odpoczynku.

Solista jest absolwentem Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera w Kaliszu. Studiował grę na organach, kształcić się też we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Swoje umiejętności doskonalił na kursach interpretacji i improwizacji organowej oraz klawesynowej.

Występuje z powodzeniem w kraju i za granicą z recitalami solowymi oraz jako kameralista i akompaniator. Jest współzałożycielem i kierownikiem artystycznym wrocławskich zespołów muzyki dawnej: „Ars Concordia” i „Coeli Porta”. Od roku 2005 pracuje na stanowisku organisty kościoła św. Wojciecha we Wrocławiu (OO Dominikanie).

Jest pedagogiem w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu - sekcja muzyki dawnej oraz doktorantem wrocławskiej Akademii Muzycznej (studia pod kierunkiem Magdaleny Czajki i Andrzeja Chorosińskiego), w której to uczelni pracuje również jako wykładowca - sekcja muzyki kościelnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group