Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7347
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Organizacje pozarządowe nie są bezkarne

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 sierpnia 2013, 7:17
Aktualizacja: 7:18
Autor: Angela
W jaki sposób organizacje pozarządowe odpowiadają przed „organami ścigania”? Co grozi członkom zarządu? – na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi pojawią się na spotkaniu Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Jeleniej Górze. Odbędzie się ono we wtorek w godz. 9.00–15.30 przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

W spotkaniu „Odpowiedzialność karna w organizacji pozarządowej” mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, które nie prowadzą działalności gospodarczej z podregionu jeleniogórskiego (powiaty: jeleniogórski, bolesławiecki, lwówecki, lubański, kamiennogórski, zgorzelecki oraz miasta Jelenia Góra).

Mowa będzie o podstawowych zagadnieniach z zakresu prawa karnego, źródłach odpowiedzialności karnej, przebiegu procesu karnego czy przebiegu sprawy o przestępstwo skarbowe na przykładzie historii jednej z organizacji wrocławskich.

Zajęcia poprowadzi Anna Drozd - aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu oraz doktorantka Katedry Postępowania Karnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2. września br. do godz. 9.00. Aby zgłosić się na szkolenie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line znajdujący się na stronie : https://docs.google.com/forms/d/12KUpHVgBanvmPOqsdza63x2hJIYk_4Lv_jPtmAELzxs/viewform?edit_requested=true oraz przesłać go (na końcu formularza znajduje się przycisk „Wyślij formularz”).

Spotkanie odbędzie się w biurze RCWIP przy ul. Bankowej 36, p. III w Jeleniej Górze. Liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowe informacje są udzielane w pod nr tel. 75 642 20 00.

Doradztwo jest organizowane w ramach projektu „Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~T.Deusz 30-08-2013 9:39
Organizacje pozarządowe? A może by tak zrobić zajęcia na temat odpowiedzialności wszelkiej maści urzędników ZUS, skarbówki, administracji, wymiaru sprawiedliwości i tym podobnych tworów. Bo jak do tej pory to są bezkarni, nie odpowiadają w żadnym zakresie za błędne decyzje, nieznajomość prawa i przepisów i w rezultacie wyniszczanie gospodarki i zasobów ludzkich.
~xxx 30-08-2013 9:59
ciekawe szkolenie, tylko osoby które zajmóją sie organizacjami pozarządowymi w większosci robią to jako dodatkowe zajęcie i zeby skorzystac z takiego szkolenia trzeba wziąc urlop , szkoda niejeden by skorzystał.
~Klik-Klik 30-08-2013 10:10
Zgadzam się z T.Deusz-em w stu procentach. Ostatnio Tusk oświadczył, że gdy odwołają Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, nadal będzie rządzić Warszawą i znalazłem taki o to komentarz do artykułu na ten temat: "Albo Tusk nie wie, co mówi, jest skończonym i... albo już jawnym zdeklarowanym wrogiem Polski. Taka deklaracja, że mimo odwołania prezydent Warszawy w referendum, nadal pozostanie włodarzem miasta w roli komisarza, jest znieważeniem wszystkich, którzy czują się Polakami. Referendum, to odmiana wyborów, o wyborze decyduje Suweren- Naród, nie premier rządu. Skoro wolą Suwerena jest odwołanie, to utrzymanie na stanowisku odwołanego, jest znieważeniem Suwerena, jest podeptaniem jego niezbywalnych praw wybierania władz...
~Klik-Klik 30-08-2013 10:12
...To poniżenie tych wszystkich, którzy nazywają się Polakami i uwierzyli w demokrację. Tusk swoim oświadczeniem uznał Polaków za bezrozumne bydło i sam siebie ogłosił suwerenem, sam siebie mianował kuratorem upośledzonych Polaków! To już nie Naród decyduje o wyborach, tylko Tusk! Jeden krok dzieli nas od sytuacji, w której Donald Tusk oświadczy, że mimo przegranych wyborów, PO -PSL nadal sprawują władzę, do czasu nowych wyborów! Obowiązkiem wszystkich Polaków jest obalenie tego kosmopolitycznego rządu ... ... . Postawienie Donalda Tuska nie przed Trybunałem jak polityka, tylko przed sądem karnym, jak pospolitego przestępcy, którym w istocie jest. Namowa do nieuczestniczenia w referendum jest przestępstwem kryminalnym przeciw wyborom. Uczciwe rozliczenie przestępstw...
~Klik-Klik 30-08-2013 10:14
...kryminalnych nazwanych przez kryminalistów aferami, jest prawem i obowiązkiem każdego Narodu, Trybunał afer nie rozstrzyga, aferami zajmuje się sąd karny. Najwyższy czas pozbyć się wroga Polski i Polaków, niemieckiego Kaszuba Donalda Tuska. więcej szerszen.info"
~M. Kaflik 30-08-2013 10:15
Dobrze że ktoś zorganizował takie szkolenie w Jelenoej Górze. Z przyjemnością się wybiorę - mam kilka pytań nt odpowiedzialności karnej członków zarządu i komisji rewizyjnej.
~ 30-08-2013 10:48
bezkarność u pozarządowych to norma szczególnie w sferze mafii ekologicznych
~ 30-08-2013 14:08
czas dobrać się do prozachodnich klakierów działającychc często pod płaszczykiem takich organizacji w Rosji już dawno to zrobiono
~ 30-08-2013 16:08
faktycznie za eko-mafię by się przydało wziąść oraz tych co mieszają w głowie mieszkańcom śląskiego regionu Polski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group