Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7646
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oratorium o miłości

Poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 16:32
Aktualizacja: Środa, 22 sierpnia 2018, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oratorium o miłości
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotni wieczór (18.08) w Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego odbył się koncert pod hasłem "Pocałunek Boga". Oratorium opowiadające o miłości spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem jeleniogórzan i turystów.
- "Pocałunek Boga" to ostatnie oratorium Tryptyku Legnickiego, które powstaje z racji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Naród Polski. To oratorium od początku do końca mówi o miłości, bo tylko dom pełen miłości może przetrwać. Nasze młodzieżowe oratoria są niczym budowa domu, więc chcemy ten dom wypełnić miłością. Również nasza Ojczyzna jest dla nas domem, więc chcemy, aby to oratorium było wielkim wołaniem o miłość – podkreślili organizatorzy.

Twórcami oratorium są Mateusz Kazimierski oraz dk. Adrian Sielicki. Koncert w Jeleniej Górze był jednym z czterech, bowiem muzyków gości też Legnica, Lubin i Bogatynia.

Organizatorem koncertu w Jeleniej Górze było Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, a współorganizatorami: Uzdrowisko Cieplice, Parafia pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze i Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group