Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8256
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Opowiem Ci, wnusiu”. Konkurs dla seniorów

Wtorek, 21 września 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:40
Autor: Paulina
Osoby starsze, które na co dzień nie zajmują się pisaniem, a mają do opowiedzenia innym ciekawe historie czy przeżycia, mogą wziąć udział w literackich zmaganiach ogłoszonych przez Książnicę Karkonoską. Prace należy składać do 15 października br.

Tematyka konkursu jest dowolna. Może być to zarówno prawdziwa historia jak i zmyślona bajka. Forma literacka jest dowolna, chociaż nie powinna przekraczać czterech stron maszynopisu lub wydruku komputerowego.

Prace powinny być opatrzone godłem i przesłane do 15 października br. na adres: Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, 58-500 Jelenia Góra. Prace można również osobiście składać w wypożyczalni na I piętrze pod w/w adresem. Komisja konkursowa oceni utwory do 5 listopada br. Wręczenie nagród odbędzie się do 15 listopada. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.biblioteka.jelenia-gora.pl.

Konkurs ma pobudzić seniorów do twórczego otwarcia się na świat i innych ludzi.
- Chcemy połączyć działanie pracy dzieci z dziadkami na zasadzie Junior-Senior. Jest to konkurs dla amatorów. Chodzi o to, by osoby starsze podzieliły się swoimi wspomnieniami, drobną historią, zdarzeniem. By przez ten konkurs otworzyły się osoby na co dzień zamknięte w sobie i mało aktywne – mówi Elżbieta Iwona Bilska z Książnicy Karkonoskiej, pomysłodawczyni konkursu i warsztatów dla starszych osób.

Organizatorem konkursu jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej “Książnica Karkonoska”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group