Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4596
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Opłaty za wywóz odpadów bez zmian

Piątek, 11 stycznia 2019, 10:13
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2019, 10:37
Autor: WAC
Mysłakowice: Opłaty za wywóz odpadów bez zmian
Fot. WAC
Do zmiany firmy zajmującej się odbiorem odpadów komunalnych doszło w gminie Mysłakowice. Co ważne dla mieszkańców, nie będzie się to wiązało z podwyżkami opłat.

Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Gminy w Mysłakowicach stanęła jedynie firma COM-D z Jawora (posiadająca bazę w Głębocku) i jako, że spełniła wszystkie wymogi formalne, to ona będzie odbierać i wywozić śmieci z nieruchomości na terenie gminy Mysłakowice. Co ciekawe z udziału w przetargu, mimo wpłacenia wadium zrezygnował dotychczasowy operator, czyli Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami.

Wynik przetargu oznacza dodatkowo, że już wkrótce z ulic Mysłakowic i innych miejscowości znikną pojemniki do segregacji odpadów wystawione przez KCGO. Sukcesywnie zastąpią je „dzwony” firmy z Jawora.

Jak zapewnia wójt gminy Mysłakowice Michał Orman, zmiana podmiotu, który będzie odbierał i wywoził śmieci nie wiąże się z podwyżkami stawek opłat.

Będą one nadal wynosić: w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny 12 złotych od osoby oraz w przypadku, odpadów niesegregowanych - 18 zł od osoby. Odpady z gminy nadal będą trafiać na składowisko w Kostrzycy. Tam też znajduje się Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), do którego można odwieźć odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group