Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2185
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Operowy czwartek, punkowy piątek. Muzycznie w Orient Expressie

Środa, 25 maja 2011, 7:30
Aktualizacja: 7:31
Autor: Petr
Najbliższy czwartek i piątek (26 i 27 maja) w jeleniogórskim Orient Expressie zapowiadają się dosyć ciekawie. Oto bowiem, w lokalu mieszczącym się w starym budynku dworca PKP odbędą się dwie, jakże inne imprezy muzyczne: pierwsza – operowa, druga – punkowa.

Jeleniogórski Orient Express, a ściślej, jego właścicielka – Alicja Dusińska, stawia na bardzo różne klimaty muzyczne, to pewne. Rock, metal, reggae, industrial, dark czy electro to tylko niektóre z gatunków, które cyklicznie słyszymy w Oriencie czy to w wykonaniu na żywo, czy w formie puszczanych przez dj’s. Tym razem, w czwartek będziemy mogli posłuchać muzyki operowej w ramach imprezy „Matka jaka jest”, z kolei w piątek – żywiołowego punk rocka w wykonaniu kapeli PANCURNIK.

W programie czwartkowej imprezy (start: godz. 19.00, cena biletu: 15 zł) przewidziano m.in. fragmenty opery G. Bizeta „Carmen”, A. Dworaka „Rusałka”, G. Gershwina „Porgy and Bess”, A. L. Webbera „Upiór w operze”, St. Moniuszko „Straszny dwór” i wielu innych. Wystąpią: Anna Patrys (sopran) i Róża Wysocka (fortepian). Z kolei jeśli chodzi o piątkowy koncert punkowy (start: godz. 19.00, cena biletu: 8 zł) – bez wątpienia sprosta on wymaganiom miłośników ostrych, gitarowych riffów, glanów i irokezów.

– Z okazji „Dnia Matki” przygotowaliśmy imprezę operową, na którą, rzecz jasna, zapraszamy nie tylko panie. Co zaś się tyczy piątku, dla wszystkich punkowców i rock’n’rollowców zagra PANCURNIK, który świetnie sprawdza się podczas koncertów na żywo. Dwie różne imprezy dla starszych i młodszych. Bramy Orientu, jak zwykle, otwarte dla wszystkich – mówi Alicja Dusińska. Więcej o PANCURNIKU, w serwisie myspace.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group