Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6020
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Opatentują logo marki Karkonosze

Czwartek, 5 września 2013, 9:11
Aktualizacja: Piątek, 20 września 2013, 9:57
Autor: Mea
Jelenia Góra: Opatentują logo marki Karkonosze
Fot. Mea
Już jutro (06.09.) o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie przedstawicieli gmin, gestorów oraz firmy Publicon z Wrocławia. – Przyjść może każdy, kto jest zainteresowany marką Karkonosze – zachęcał Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sport Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Logo marki Karkonosze, w którym jest postać Ducha Gór, wykonana w 1561 r. przez Hellwiga, powstało w ubiegłym roku.

- Przygotowujemy wiosek do urzędu patentowego, by zatwierdzić znak marki Karkonosze w kilku kategoriach, również komercyjnych np. do produkcji gadżetów tj. koszulki czy kubki. Opracujemy regulamin korzystania z tego znaku. Będziemy też prowadzić rejestrację hoteli, restauracji, usług turystycznych oraz gestorów, którzy będą używać loga. Rozmawiamy też z Fundacją Ducha Gór o certyfikacji produktów lokalnych – mówił Wiesław Dzierzba.

Hasło „Mam w sobie Ducha Gór”, będące elementem promocji marki Karkonosze, przyjęło się bardzo dobrze. Wiele osób utożsamia się z nim. – Liczymy na to, że marka Karkonosze i hasło na stałe wpiszą się w nasz region i będą rozpoznawalne dla turystów – dodał.

Warto przypomnieć, że do tej pory marka Karkonosze promowana była zarówno w kraju, jak i za granicą.

– Rozpoczęliśmy promocję na targach w Poznaniu w 2012 r., następnie byliśmy z marką w Dreźnie, Pradze, Berlinie, Świnoujściu, Mrzeżynie oraz Wrocławiu. Informacje o marce Karkonosze pojawiły się też w gazetach turystycznych – zaznaczył dyrektor.

26 września odbędzie się "I Spotkanie Polskiego i Czeskiego Samorządu Terytorialnego" w ogrodach ambasady polskiej w Pradze m.in. w celu przedstawienia marki Karkonosze.

– Będziemy tam promować nasz region i markę Karkonosze oraz przedstawiać oferty turystyczne gmin przy udziale polskiej ambasadorki Grażyny Bernatowicz. Spotkanie ma przyczynić się do lepszego poznania obu narodów oraz realizacji wspólnych projektów – podkreślał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group