• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Godz. 12:30
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha
  • Czytających: 6417
  • Zalogowanych: 23
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Opatentują logo marki Karkonosze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 września 2013, 9:11
Aktualizacja: Piątek, 20 września 2013, 9:57
Autor: Mea
Fot. Mea
Już jutro (06.09.) o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie przedstawicieli gmin, gestorów oraz firmy Publicon z Wrocławia. – Przyjść może każdy, kto jest zainteresowany marką Karkonosze – zachęcał Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sport Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Logo marki Karkonosze, w którym jest postać Ducha Gór, wykonana w 1561 r. przez Hellwiga, powstało w ubiegłym roku.

- Przygotowujemy wiosek do urzędu patentowego, by zatwierdzić znak marki Karkonosze w kilku kategoriach, również komercyjnych np. do produkcji gadżetów tj. koszulki czy kubki. Opracujemy regulamin korzystania z tego znaku. Będziemy też prowadzić rejestrację hoteli, restauracji, usług turystycznych oraz gestorów, którzy będą używać loga. Rozmawiamy też z Fundacją Ducha Gór o certyfikacji produktów lokalnych – mówił Wiesław Dzierzba.

Hasło „Mam w sobie Ducha Gór”, będące elementem promocji marki Karkonosze, przyjęło się bardzo dobrze. Wiele osób utożsamia się z nim. – Liczymy na to, że marka Karkonosze i hasło na stałe wpiszą się w nasz region i będą rozpoznawalne dla turystów – dodał.

Warto przypomnieć, że do tej pory marka Karkonosze promowana była zarówno w kraju, jak i za granicą.

– Rozpoczęliśmy promocję na targach w Poznaniu w 2012 r., następnie byliśmy z marką w Dreźnie, Pradze, Berlinie, Świnoujściu, Mrzeżynie oraz Wrocławiu. Informacje o marce Karkonosze pojawiły się też w gazetach turystycznych – zaznaczył dyrektor.

26 września odbędzie się "I Spotkanie Polskiego i Czeskiego Samorządu Terytorialnego" w ogrodach ambasady polskiej w Pradze m.in. w celu przedstawienia marki Karkonosze.

– Będziemy tam promować nasz region i markę Karkonosze oraz przedstawiać oferty turystyczne gmin przy udziale polskiej ambasadorki Grażyny Bernatowicz. Spotkanie ma przyczynić się do lepszego poznania obu narodów oraz realizacji wspólnych projektów – podkreślał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
480
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group