Zalogowanych: 15

Karpacz: OOM: przecierali oczy ze zdumienia

Piątek, 22 lipca 2016, 21:54
Aktualizacja: 21:56
Przez 21 minut strzelić jednego gola i wygrać mecz w piłce ręcznej? To możliwe! Udowodniły to szczypiornistki kadry Dolnego Śląska podczas spotkania o miejsca 5–8 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywa się w Karpaczu.

Katastrofą można określić poczynania podopiecznych Anny Siekaniec w piątkowym (22.07) spotkaniu 22. OOM, które rozpoczęły mecz od prowadzenia 1:0, a następnie przez 21 minut nie potrafiły pokonać bramkarki Małopolskiego. W tym czasie rywalki zdobyły 7 bramek, więc na tablicy wynik był niespotykanie okazały - 1:7. Szczepanik i Sośnicka nie były w stanie zmienić rezultatu nawet przy okazji rzutów karnych, ale strzelecka niemoc skończyła się dokładnie w 21. min. 20 sek. za sprawą najskuteczniejszej zawodniczki turnieju - Nikoli Szczepanik, która wraz z Aleksandrą Kawiarowską zmniejszyły straty do 4 goli (8:4 do przerwy).

Po zmianie stron miejscowe przejęły inicjatywę, choć skutecznością nie imponowały z wyjątkiem Nikoli Szczepanik. Szczypiornistka ze Świebodzic zdobyła siedem kolejnych bramek dla swojej drużyny, rywalki również starały się trzymać kontakt i na dwie minuty przed końcem był remis 11:11. Końcówka należała już do kadry z czterema jeleniogórzankami w składzie, a wynik na 14:11 ustaliła - nie kto inny, jak Nikola Szczepanik - autorka 9 trafień w tym meczu.

Zespół gospodarzy wspaniale dopingowała grupa przedszkolaków z jeleniogórskiego Okrąglaczka, co doskonale widać w galerii z meczu.

Dolnośląskie - Małopolskie 14:11 (4:8)
Dolnośląskie:
Filończuk, Drzemicka - Szczepanik 9, Kawiarowska 2, M. Wrotniewska 1, Izdebna 1, Sośnicka 1, Kozioł, Ćwiklińska, Drąg, Włodarczyk, Jaroniewska, Karpiel, Twardowska, Gawron, Hercuń.
Małopolskie: Domagała 3, Chajdecka 2, Bochaczyk 1, Sołościuk 1, Kucajda 1, Barczyk 1, Siwek 1, Matoga 1, Sidor, Wróbel, Jałowicka, Kubacka, Radowiecka, Madejska, Chronowska, Tabor.

Widzów: 150.

W sobotę ostatni dzień turnieju, o godz. 11:00 Dolnośląskie powalczy o 5. miejsce.