Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 9246
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oni wiedzą jak powalczyć o pieniądze dla swojej wsi!

Czwartek, 26 września 2013, 7:49
Aktualizacja: 11:08
Autor: Mea
Region: Oni wiedzą jak powalczyć o pieniądze dla swojej wsi!
Fot. Towarzystwo Przyjaciół Karpnik
Na łamach naszego portalu pisaliśmy o Fundacji Przystanek Dobrych Myśli, dzięki której w Janowicach Wielkich powstanie m.in. oryginalny witacz. Na ten cel oraz materiały promocyjne organizacji przyznano 4 tys. 760 zł. Takich organizacji w naszym regionie jest więcej.

Organizacje pozarządowe z pięciu wsi powiatu jeleniogórskiego otrzymały dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi”. Jest to forma wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2013 roku.

Pieniądze otrzymało m.in. Towarzystwo Przyjaciół Karpnik z Gminy Mysłakowice (4 tys. 750 zł) na projekt „Tradycja i Kultura Małej Ojczyzny – działania wspierające rozwój społeczności lokalnej wsi Karpniki poprzez organizację cyklu imprez integracyjnych, promujących ideę odnowy wsi dolnośląskiej”.

- W ramach tego projektu zaplanowaliśmy dwie imprezy. Jedna już się odbyła. To były dożynki - powiedział Andrzej Dąbek z Grupy Odnowy Wsi i Towarzystwa Przyjaciół Karpnik. Już 5 października odbędzie się kolejna impreza integracyjna. – Zapraszamy na „Spotkanie pokoleń, czyli Karpnicką Jesień”, które rozpocznie się o godz. 16.30 ogniskiem i zabawami na terenie sportowym – zachęca do udziału Andrzej Dąbek.

- Celem projektu jest promocja wsi oraz integracja okolicznych mieszkańców i nie tylko. Po raz pierwszy braliśmy udział w takim konkursie. Jak pisać wnioski nauczyliśmy się podczas szkolenia zorganizowanego w ubiegłym roku przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Odnowa wsi” – dodał.

Dotacje przyznano również: Stowarzyszeniu Odnowy i Rozwoju Wsi Gruszków, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Mała Kamienica z Gminy Stara Kamienica i Stowarzyszeniu Nasz Dziwiszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1769
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group