• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 2:17
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 4805
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Oni wiedzą jak powalczyć o pieniądze dla swojej wsi!

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 września 2013, 7:49
Aktualizacja: 11:08
Autor: Mea
Fot. Towarzystwo Przyjaciół Karpnik
Na łamach naszego portalu pisaliśmy o Fundacji Przystanek Dobrych Myśli, dzięki której w Janowicach Wielkich powstanie m.in. oryginalny witacz. Na ten cel oraz materiały promocyjne organizacji przyznano 4 tys. 760 zł. Takich organizacji w naszym regionie jest więcej.

Organizacje pozarządowe z pięciu wsi powiatu jeleniogórskiego otrzymały dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi”. Jest to forma wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2013 roku.

Pieniądze otrzymało m.in. Towarzystwo Przyjaciół Karpnik z Gminy Mysłakowice (4 tys. 750 zł) na projekt „Tradycja i Kultura Małej Ojczyzny – działania wspierające rozwój społeczności lokalnej wsi Karpniki poprzez organizację cyklu imprez integracyjnych, promujących ideę odnowy wsi dolnośląskiej”.

- W ramach tego projektu zaplanowaliśmy dwie imprezy. Jedna już się odbyła. To były dożynki - powiedział Andrzej Dąbek z Grupy Odnowy Wsi i Towarzystwa Przyjaciół Karpnik. Już 5 października odbędzie się kolejna impreza integracyjna. – Zapraszamy na „Spotkanie pokoleń, czyli Karpnicką Jesień”, które rozpocznie się o godz. 16.30 ogniskiem i zabawami na terenie sportowym – zachęca do udziału Andrzej Dąbek.

- Celem projektu jest promocja wsi oraz integracja okolicznych mieszkańców i nie tylko. Po raz pierwszy braliśmy udział w takim konkursie. Jak pisać wnioski nauczyliśmy się podczas szkolenia zorganizowanego w ubiegłym roku przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Odnowa wsi” – dodał.

Dotacje przyznano również: Stowarzyszeniu Odnowy i Rozwoju Wsi Gruszków, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Mała Kamienica z Gminy Stara Kamienica i Stowarzyszeniu Nasz Dziwiszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~paula__red 26-09-2013 13:18
Najbardziej oryginalnym witaczem w Janowicach jest rozsypujący się most,na którym dodatkowo ustawiono kilkadziesiąt ton betonu...
~pavlo 26-09-2013 19:26
Imprezy integracyjne.......hehe dobre! Do północy chlanie , a po północy lanie
~szlyksien 26-09-2013 19:59
ten most przezyje ciebie, mnie i wojtka i wszystkich wokolo i wszystko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group