Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6924
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: One wiedzą, jak bronić się przed bandytami

Piątek, 13 grudnia 2013, 6:59
Aktualizacja: 13:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: One wiedzą, jak bronić się przed bandytami
Fot. Archiwum Policji
Blisko 150 kobiet z jeleniej Góry i regionu zgłosiło się do tegorocznej programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, zorganizowanego przez jeleniogórską policję. Do końca dotrwało 65 z nich. Dla nich były certyfikaty.

Uczestniczki programu przeszły szkolenie teoretyczne i praktyczne. Na ćwiczeniach, które odbywały się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, kobiety poznały podstawowe techniki samoobrony. Miały też zajęcia z psychologiem policyjnym oraz z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji. - Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się jego kolejna edycja – dodaje.

Certyfikaty uczestniczkom wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Ciosmak. Patronat honorowy nad programem objął prezydent Jeleniej Góry – Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group