Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5787
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ominąć Jana Pawła

Niedziela, 26 sierpnia 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Ominąć Jana Pawła
Fot. ROB
Radzili najmłodszym jak bezpiecznie przejść przez ruchliwą obwodnicę.

Konkursy sportowe i plastyczne, zabawy w dmuchanych zamkach – to wszystko czekało na uczestników sobotniego minifestynu na Zabobrzu III.

– Malujemy drogę do szkoły – mówią Sebastian Pikur i Krzysztof Twolek, którzy za kilka dni rozpoczną naukę w czwartej klasie.
Ich rówieśnicy Marcel Kaczmarski i Paweł Kulesa przedstawili przejście dla pieszych. – Tu bedzie droga, tutaj pasy, a tam samochody – planował Paweł.

– Tematem przewodnim festynu jest bezpieczna droga do szkoły – wyjaśnia Ewa Duziak, jedna z organizatorek imprezy. – To dlatego, że dzieci z Zabobrza III aby dojść na lekcje, muszą przejść przez ruchliwą drogę Jana Pawła II.

Dlatego powinni wiedzieć, jak mają zachować się na przejściu dla pieszych.
Obok stanowisk do malowania straż miejska ustawiła miasteczko ruchu drogowego.

Dzieci musiały pokonać gokardem tor przeszkód. Były też pokazy policji i straży pożarnej. Startujący musieli np. rozwinąć i zwinąć na czas wąż strażacki. To zadanie dla nieco starszych dzieci, ale nie nudzili się i młodsi. Na placu były dwie dmuchane zabawki. Dzieci mogły poskakać na nich do woli.

– Mamy 700 drobnych upominków. Wszystkie zostaną rozdane uczestnikom zabawy – zapewnił Mariusz Synówka, członek rady osiedla Zabobrze III Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group