Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7102
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oliwer Kubicki: jestem ustami i rękami cyklistów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
To jest młody, ambitny polityk, któremu chce się walczyć o lepszą Jelenią Górę, dlatego warto wykorzystać jego potencjał w rozwoju dróg rowerowych w naszym mieście – mówią cykliści, którzy spotkali się z radnym. – Będę ich ustami, które będą pytać i rękami, które będą działać – odpowiada rajca Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie rowerzystów z Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego z Oliwerem Kubickim z Prawa i Sprawiedliwości odbyło się w miniony piątek. Doszło do niego po tym, jak młody radny opublikował na swoim blogu poprawkę do budżetu dotyczącą 30 tys. zł, które miałby być przeznaczone na kupno i montaż rowerowych parkingów w mieście. Na tę informację zareagowali jeleniogórscy rowerzyści, którzy domagali się konsultacji pomysłów dotyczących rowerowych inwestycji, z tymi, którzy z tych dróg będą korzystać w przyszłości.
– Przyznałem im rację. Postanowiłem, że nadrobię braki i zaprosiłem cyklistów na spotkanie – mówi Oliwer Kubicki.

Poruszono dwie kwestie, które ogólnie cykliści nazwali fuszerką budowy i remontów dróg rowerowych.
Pierwsza z nich dotyczyła uchybień w budowie nowej drogi Zabobrze - Grabarów, jej jakości i niedotrzymanych parametrów projektowych. Budowa miała zakończyć się w październiku ubiegłego roku. Jest opóźnienie. Aktualnie materiały niszczeją pod śniegiem i mrozem, a droga jest węższa niż przewidują przepisy.

Drugą sprawą jest konieczność poprawy jakości dróg już istniejących, w tym drogi rowerowej biegnącej wzdłuż alei Jana Pawła II, która była co prawda remontowana w minionym roku, ale efekty tych prac są kiepskie. – Ponadto nikt nie pomyślał o połączeniu nowo powstających dróg z istniejącymi – mówi Zbigniwe Leszek, prezes IKTKN.

Po wysłuchaniu tych uwag Oliwer Kubicki zaprosił cyklistów na spotkanie z miejskim zarządem dróg i mostów podczas jednej z komisji gospodarki komunalnej. Jako wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej zapowiedział też, że w tym roku komisja przyjrzy się pracy zarządu dróg, oceni skuteczność tego wydziału, a w razie potrzeby wyciągnie konsekwencje wobec konkretnych osób.
– Nie może być cały czas tak, że po zakończonej kolejnej inwestycji drogowej załamujemy ręce i płaczemy nad uchybieniami. Za tymi bublami zawsze stoi konkretny urzędnik – mówi Oliwer Kubicki.

Co do cyklistów zapowiedział stałą współpracę, nie obiecywał jednak cudów. Twardo podkreślał, że jako polityk z opozycji ma możliwość tylko kontrolowania działań i decyzji ekipy rządzącej oraz polityków z sojuszu.
– Będę ustami cyklistów, które podczas sesji i komisji będą przypominały o konieczności rozwoju dróg i całej infrastruktury rowerowej. Będę też domagał się spełniania wyborczych obietnic, danych mieszkańcom przez prezydenta Marcina Zawiłę, który wielokrotnie poskreślał znaczenie dróg rowerowych dla rozwoju turystyki w mieście. Będę też rękami cyklistów podczas głosowania uchwał czy składania pism – mówi Oliwer Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~KasiuniaZab 25-01-2011 8:19
Pierdu pierdu
~ 25-01-2011 9:11
Fuszerka, ilu cyklistów by jeździło tą drogą w listopadzie? Po co dwa pasy tej drogi ? Czy będzie ich tam aż tylu aby nie mogły sie minąć rowerami. Dać im palec to chcą rękę. Całe życie jeżdziło się po szutrach i kamieniach i dobrze było. Chodnik w stronę dziwiszowa powinni zrobić. Tylko czekac aż jakiegoś działkowca jakiś tir rozplaszczy. Jelenia to miasto dla twardych i charakternych ludzi a nie dla słodkich p...łów.
~Obserwer 25-01-2011 9:33
A ja pytam kiedy powstanie droga dla rowerow z prawdziwego zdarzenia Jelenia centrum Cieplice Plac.Pozdrawiam
~kamazab 25-01-2011 10:22
no czekamy aż zawistnicy zaczną toczyć pianę z ust :) jeden dał już popis (wupe). Gdzie jest reszta radnych?
~jw. 25-01-2011 10:22
jedna wąska ścieżka, za to dłuższa... po co więcej jak ludzie na dupach tłuszczem obrastają?
~Nigdy! 25-01-2011 10:32
Kubicki! My jeleniogórzanie nigdy nie zapomnimy pańskiemu pryncypałowi Jarkowi Kaczyńskiemu Jelfy.
~ 25-01-2011 10:52
DOLNOŚLĄZAK. To dobrze, że cykliści pozyskują wsparcie dla swoich przedsięwzięć wśród opozycyjnych radnych. Cel uświęca środki. Wg mnie dwuimienny "Bicykl" jest pozytywnie zakręconym facetem i fachowcem w tej dyscyplinie sportu i rekreacji. Doskonale sam sobie poradzi, wpraszając się na posiedzenia Wysokiej Rady. A tak na marginesie warto by Zbigniew Leszek nie ograniczał się do J.G. Kotlina Jeleniogórska czeka. A Rada Powiatu i starostwo tkwią w archaicznych strukturach.
~gośćHONOROWY 25-01-2011 11:54
s...e w banie Kubicki przy ostatnim artykule podał do siebie maila i nawet na niego nie odpisuje. Lepiej żeby został twarzą netii a nie wpieprza się w Jelenia Górę jak i tak nie jest w stanie nic tu zrobić a obiecywać każdy potrafi drugi Jarek się znalazł tylko czemu u nas??? posz..ł z Jeleniej i to szybko.
~Leszek Z 25-01-2011 12:24
Dziękuję za zrozumienie przez Dolnoślązaka - nie chcemy, aby drogi rowerowe były targami politycznymi - bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Dziękujemy Oliwerowi za spotkanie - czekamy na zaproszenie od reszty radnych - zapraszamy na takie spotkania innych rowerzystów - naprawdę warto - burza pomysłów dotyczących nas na takich spotkaniach to tylko samo dobro - zapraszam na nasz blog -http://jg-kk.blog.onet.pl/ Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N - e-mail - iktkn.jgora@gmail.com
~Leszek Z 25-01-2011 12:34
Zapominałem podziękować właścicielowi lokalu ,,ALIBI,,na ulicy Krótkiej, za udostępnienie sali na nasze spotkanie.
~tez cyklista 25-01-2011 13:10
Ja nie wierze w radnego Kubickiego. Za mały jest, by coś ruszyć. I druga kwestia: Chce ruszyć , bo ma taką potrzebę wewnętrzną, czy chce sobie pozyskać elektorat?
~KasiuniaZab 25-01-2011 13:35
Kubicki miał dobrych nauczycieli Kaczyńskiego i Prystroma :D
~ 25-01-2011 13:37
Na litość boską, tylko nie to !!!! Najpierw Pan Oliwer mocno działaj we Wspólnym Mieście, a jak tam się nie udało, to może PiS. Chorągiewka w tak młodym wieku ??
~emeryt48 25-01-2011 13:53
Nie glosowałem ani na PiS ani na Kubickiego, ale podoba mi się jego postawa przynajmniej stara się działać - nie mówiąc o tych na których oddałem głos PO :(
~Ech... 25-01-2011 14:17
Przestańcie z tą polityką ! przecież pan Leszek Z. napisał, że cykliści nie bawią się w politykowanie. Nie jest ważne, czy jesteś z PO, PiS czy SLD , wierzącym czy nie, najważniejsze aby wspólnie rozwiązywać problemy jeleniogórskich rowerzystów.A jeśli ktoś na tym chce zbić jakiś kapitał, to i tak wcześniej czy później życie go zweryfikuję.
~Dziwiszmen 25-01-2011 14:51
Kurcze wściekam się kiedy widzę jak wzdłuż obwodnicy robią dwie ścieżki po obu stronach obwodnicy, jakby jedna nie wystarczyła dla rowerzystów , a do Dziwiszowa od kilkunastu lat nie można wybudować chodnika-ścieżki , Czy musi dojść do kolejnej tragedii aby ktoś pomyślał !! Radni z Jeżowa i Jeleniej Góry ŁĄczcie się ! i zróbcie coś dla NAS !! aby można normalnie dzieci puścić do szkoły, działkowiczów na działki, rowerzystów na wycieczkę do lasu
~gosc123 25-01-2011 15:50
Panie Kubicki prosimy o wytyczenie ścieżek rowerowych dla Downhillowców!
~h.alina 25-01-2011 16:08
Jestem za ściezkami rowerowymi, oby tylko były i to w dobrym stanie. Pozdrawiam
~K.Pik 25-01-2011 20:22
Pragnę napisać,że tematem spotkania była sprawa zaniedbania pieszej turystyki powyżej Jagniątkowa, która jest degradacji tego rejonu Karkonoszy.Wszak to ważna dziedzina gospodarcza u nas w Jeleniej Górze niestety nie.Myślę,że ten najpiękniejszy rejon Karkonoszy nie jest znany mieszkańcom naszego miasta.Świadczy o tym całkowity brak publikacji na ten temat i znajomość toponimi terenu za Chojnikiem. Zapraszam do lektury na ten temat na witrynie internetowej GPSdolnyśląsk. Moim marzeniem jest aby mieszkańc y Jagniątkowa i Sobieszowa utrzymywali się nie z zasiłków lecz turystyki. Zajmujemy się również Rudawami Janowickimi wytyczaniem nieznanych lecz pięknych atrakcji tych gór .Wszystko na witrynie GPSdolnyśląsk.
~OliwerKubick 25-01-2011 20:57
Na złośliwości nie będę odpowiadał. Protestuję jednak przeciwko kłamstwom - nie przypominam sobie żadnego maila od mieszkańców, na którego bym nie odpowiedział. Z pozdrowieniami Oliwer Kubicki
~toponipista 25-01-2011 21:05
Wskazanie i nadanie nazw skalnym obiektom fizjograficznym atrakcyjnym i wartym pokazania turystom. Przez sześćdziesiąt lat żaden przewodnik z PTTK nie wspomniał o tej majestatycznej skale nad Jelenią Górą. http://elzbieta-zakrzewska.blog.onet.pl/Jeleni-Granit,2,ID415553354,n
~ 25-01-2011 21:35
ad.~toponipista. Publikacja dotyczy dróg rowerowych i cyklistów, a Ty wyjeżdżasz z blogiem gminnej parlamentarzystki. Czytywałem ją kiedyś. Ale jak zorientowałem się, że jej teksty pozostają w sprzeczności z otaczającą nas rzeczywistością nabrałem dystansu zarówno do persony oraz jej przemyśleń. W szczególności raziło mnie jak z uporem maniaka pisała o święcie górników "BarbUrka" /przez u zwykłe/, nie zdając sobie sprawy, że w dzisiejszych czasach jest to ortograficzny archaizm.
~ 25-01-2011 21:58
cd. z 21:35 Interesujący był jej blog nt. walki z nadwagą, nadciśnieniem itp. itd. Przeraziłem się i wskazówki przesympatycznej Pani Eli wziąłem do serca, w przekonaniu że posłanka wie co pisze. Tym bardziej, że anoreksja z bulimią mi nie grożą. Zauważyłem, że parlamentarzystka też nie jest dotknięta tymi przypadłościami. DOLNOŚLĄZAK.
~gośćHONOROWY 25-01-2011 22:24
Panie Kubicki zawsze się nie pamięta na tematy które się nie chce pamiętać!!! Najprościej się wyprzeć!!
vvupe 26-01-2011 13:18
precz z cenzurą!!!
~zgadnijkto;- 29-01-2011 7:13
DO 25-01-2011 20:22 | ~K.Pik | - jak Wy chcecie zajmować się turystyką, jak u Was wszystko w sobotę i niedziele pozamykane? Wam chodzi o Was samych, a nie o żadnych turystów. Turystów to Wy może tolerujecie, jak któryś się u Was przypadkiem zaplącze, ale wcale nie dbacie o ich potrzeby.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group