Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9631
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Olimpijska Noc Muzeów

Środa, 11 maja 2022, 8:41
Autor: WAC
Karpacz: Olimpijska Noc Muzeów
Fot. MSiT
Możliwość wykonania sobie selfie ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich to jedna z atrakcji Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach 18 – 22 (14.05) w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

Tegoroczna impreza w MSiT będzie „olimpijska” ze względu na prezentowaną wystawę fotografii „Olimpijskie Tokio 2020”, wypożyczoną z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz obchodów „Dni Olimpijczyka 2022”, organizowanych we współpracy z Karkonoskim Klubem Olimpijczyka.

Wstęp do muzeum na wystawę stałą i czasową będzie w tym czasie bezpłatny. Każdy będzie mógł obejrzeć cenne zbiory muzealne, w tym unikalną kolekcję medali uczestnictwa z zimowych igrzysk olimpijskich (1928-2018). Będzie też możliwość spotkania sportowców - olimpijczyków, którzy brali udział w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Dla pierwszych 30 zwiedzających przygotowano wyjątkowy upominek – znaczek pocztowy o nominale 4 zł w pięknej oprawie filatelistycznej, wydany przez Pocztę Polską S.A. z okazji XXIV. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

W związku z Nocą Muzeów dwukrotna złota medalistka w strzelaniu Renata Mauer-Różańska, najwybitniejsza sportsmenka z Dolnego Śląska, której zbiór medali znajduje się w naszych zbiorach, wyraziła zgodę na udostępnienie zwiedzającym swojego złotego medalu olimpijskiego zdobytego na XXVII. Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney 2000 – mówi dyrektor MSiT w Karpaczu Zbigniew Kulik. - Dzięki temu każdy kto będzie chciał będzie mógł sfotografować się z nim na piersi, a potem selfie umieścić na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group