Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6909
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Olimpijczycy" sprawdzili swoją wiedzę o turystyce

Sobota, 10 stycznia 2015, 8:07
Aktualizacja: Niedziela, 11 stycznia 2015, 7:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: "Olimpijczycy" sprawdzili swoją wiedzę o turystyce
Fot. Angela
„Małe też może być piękne – potencjał turystyczny miejsc i obszarów” – to tegoroczne hasło przewodnie II Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Jej etap okręgowy dla uczniów z województwa dolnośląskiego odbył się w piątek (9.01) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. O miejsce w finale walczyło 16. uczniów z ośmiu szkół z Dolnego Śląska, w tym uczennice „Ekonoma”: Aleksandra Czyż i Sara Kania.

Ola do olimpiady przygotowywała się cztery lata. – Tak ogromnego zakresu materiału nie da się opanować w ciągu kilku dni czy tygodni. Dlatego jeśli chce się coś osiągnąć, trzeba poświęcić sporo czasu i pracy – mówiła uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Sara podkreślała, że ma za sobą dwa etapy szkolne i sporo godzin spędzonych nad książkami, ale ostatnią noc przed olimpiadą „odpuściła”. – Mam ogromny stres, bo stawka jest bardzo wysoka, ale niczego już nie powtarzałam w nocy, by nie mieć mętliku w głowie – dodała.

Nagrodą główną etapu krajowego II Olimpiady Wiedzy o Turystyce jest zwolnienie finalistów z egzaminów zawodowych, a najlepsza piętnastka odbierze indeksy na uczelnie wyższe. Finał odbędzie się w kwietniu br.

Na uroczystość otwarcia okręgowego etapu konkursu zaproszono m.in. lokalnych przedsiębiorców branżowych, w tym Mariana Piaseckiego – pomysłodawcę i właściciela Parku Miniatur, który opowiedział o historii zabytków Dolnego Śląska, a także o tym, co w jego parku można zobaczyć. Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze natomiast zachęcił młodzież do odwiedzenia zarówno Parku Miniatur, jak również zwiedzenia Kotliny Jeleniogórskiej.

Organizatorem Olimpiady jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group