Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6137
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Olimpiada "Wolność od tortur"

Czwartek, 2 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:19
Autor: TEJO
Przenośny komputer z pełnym oprogramowaniem oraz indeksy na wyższe uczelnie czekają na zwycięzców XIII Olimpiady o Prawach Człowieka. Zmagania zaczynają się w piątek w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Hasłem będzie „Wolność od tortur”.

W olimpiadzie weźmie udział kilkunastu licealistów z całego Dolnego Śląska, którzy zakwalifikowali się do tego etapu podczas szkolnych eliminacji.

Będą musieli popisać się wiedzą dotyczącą przestrzegania praw człowieka w różnych krajach świata.
Najlepsi będą reprezentować Dolny Śląsk podczas finału, który odbędzie się na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Przez sam fakt kwalifikacji w kieszeniach będą już mieli prawo wstępu bez egzaminów na niektóre studia - także na prawnicze, o których chyba najbardziej marzą – zapowiada Miłosz Kamiński z DODN, organizator imprezy.
Oficjalne otwarcie olimpiady zapowiedziano na godz. 9 w siedzibie DODN przy ul. 1 Maja. Przesłuchania uczestników potrwają w godz. 10.15 do około 17.

Zwycięzca dostanie notebook z pełnym oprogramowaniem ufundowany przez Andrzeja Pawluszka, wicemarszałka dolnośląskiego, oraz nagrody rzeczowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group