Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3978
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Olimpiada Przedsiębiorczości rozstrzygnięta

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2018, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Olimpiada Przedsiębiorczości rozstrzygnięta
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych z Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, zaowocowała kolejnym finałem Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się wczoraj (11.04) w auli uczelni.

Laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości został Krzysztof Burawski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, drugie miejsce zajął Patryk Prusinowski z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a trzecie Marceli Matusiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Trzy osoby zajęły czwarte miejsce ex aequo: Julia Matysiak (ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze), Dominik Lisiak i Franciszek Morawa (obaj Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze).

- Pytania były dosyć trudne, do tego duży zakres materiału i wielokrotność wyboru – oceniła Barbara Białogrecka, uczestniczka olimpiady z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. - Ekonomia towarzyszy nam w każdej chwili w życiu – dodała uczennica, która cieszy się, że dotarła do finału.

Jak podkreślają organizatorzy, w olimpiadzie wzięło udział ok. 430 uczniów z różnych szkół Dolnego Śląska, a do finału dostało się 35 osób z 17 szkół. - Laureaci mogą liczyć na szereg cennych nagród, tj.: sprzęt elektroniczny, książki, gadżety ufundowane m.in. przez PKO BP, KSON, Leroy Merlin czy Termy Cieplickie – powiedział Michał Sosnowski, prodziekan ds. rozwoju WEZiT UE. Najlepsi z każdej z uczestniczących szkół dostali również zaproszenie do Virtualnej Firmy Consultingowej.

Była to trzecia edycja olimpiady, w tym druga przy współpracy z Uniwersytetem i jak zapowiadają organizatorzy, będą następne. - Współpraca przebiega bardzo pomyślnie i liczę na jej kontynuację – powiedziała Elwira Pindyk, nauczycielka z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Laureaci otrzymywali statuetki przygotowane przez Ewę Kopeć-Kotulską i Agnieszkę Ślipko-Strzałkowską z Liceum Plastycznego. - Mamy bardzo zaradnych artystów i stąd pomysł na olimpiadę – wspomina inicjatorka konkursu, która zapowiada na przyszłą edycję rozszerzenie zasięgu o województwo opolskie lub lubuskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group