Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12152
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Olimpiada Przedsiębiorczości rozstrzygnięta

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2018, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Olimpiada Przedsiębiorczości rozstrzygnięta
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych z Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, zaowocowała kolejnym finałem Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się wczoraj (11.04) w auli uczelni.

Laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości został Krzysztof Burawski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, drugie miejsce zajął Patryk Prusinowski z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a trzecie Marceli Matusiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Trzy osoby zajęły czwarte miejsce ex aequo: Julia Matysiak (ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze), Dominik Lisiak i Franciszek Morawa (obaj Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze).

- Pytania były dosyć trudne, do tego duży zakres materiału i wielokrotność wyboru – oceniła Barbara Białogrecka, uczestniczka olimpiady z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. - Ekonomia towarzyszy nam w każdej chwili w życiu – dodała uczennica, która cieszy się, że dotarła do finału.

Jak podkreślają organizatorzy, w olimpiadzie wzięło udział ok. 430 uczniów z różnych szkół Dolnego Śląska, a do finału dostało się 35 osób z 17 szkół. - Laureaci mogą liczyć na szereg cennych nagród, tj.: sprzęt elektroniczny, książki, gadżety ufundowane m.in. przez PKO BP, KSON, Leroy Merlin czy Termy Cieplickie – powiedział Michał Sosnowski, prodziekan ds. rozwoju WEZiT UE. Najlepsi z każdej z uczestniczących szkół dostali również zaproszenie do Virtualnej Firmy Consultingowej.

Była to trzecia edycja olimpiady, w tym druga przy współpracy z Uniwersytetem i jak zapowiadają organizatorzy, będą następne. - Współpraca przebiega bardzo pomyślnie i liczę na jej kontynuację – powiedziała Elwira Pindyk, nauczycielka z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Laureaci otrzymywali statuetki przygotowane przez Ewę Kopeć-Kotulską i Agnieszkę Ślipko-Strzałkowską z Liceum Plastycznego. - Mamy bardzo zaradnych artystów i stąd pomysł na olimpiadę – wspomina inicjatorka konkursu, która zapowiada na przyszłą edycję rozszerzenie zasięgu o województwo opolskie lub lubuskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
808
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group