Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2637
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Olimpiada Polonijna w Kotlinie Jeleniogórskiej? To możliwe!

Wtorek, 19 marca 2013, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: UM
Czy w Jeleniej Górze i w okolicach rozegrana zostanie Olimpiada Polonijna w 2014 roku? Na to pytanie padnie odpowiedź w ciągu najbliższych tygodni. – Kotlina Jeleniogórska albo Kłodzka maja szansę być gospodarzami zimowej Olimpiady Polonijnej, planowanej na marzec 2014, nad którą patronat sprawuje Senat RP – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

– To dla całego regionu jest oczywiście spora promocja, ale wolelibyśmy, by grupę sportowców tej Olimpiady (około 800 osób) przyjąć w naszej Kotlinie, zarówno ze względu na możliwość popularyzacji Karkonoszy w mobilnej turystycznie grupie Polonusów, jak i ze względu na bieżące pożytki z przyjęcia na kilka dni tak znacznej grupy sportowej – dodał Marcin Zawiła.

- Na gospodarzy nakłada to sporo obowiązków, ale jesteśmy w stanie im podołać, bo organizatorzy wielkich imprez zimowych, w rodzaju Biegu Piastów czy Pucharu Świata i służby zabezpieczające takie imprezy, mają już za sobą udane próby przeprowadzenia wielkich zawodów – podkreślał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group