Czytających: 10281

Puchar Polski: Olimpia Kowary z awansem

Sobota, 5 sierpnia 2023, 2:10
Aktualizacja: 2:12
W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu DZPN Jelenia Góra, Pub Gol (A-klasa) podejmował Olimpię Kowary (klasa okręgowa). Spotkanie rozegrane na boisku przy ul. Nowej zakończyło się pewnym zwycięstwem gości.

W pierwszej połowie niżej notowany zespół dzielnie stawiał czoła kowarzanom, jednak to goście trafiali do bramki jeleniogórzan. W 6. minucie wynik otworzył Kacper Kloczkowski, a 13 minut później na 0:2 podwyższył Damian Marciniak. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol - jego autorem w 27. minucie był Kloczkowski. Po zmianie stron ekipa z miasta nad Jedlicą więcej była przy piłce i przewagę udokumentowała kolejnymi trzema trafieniami. W 68. minucie na 0:4 strzelił Piotr Wawrzyniak, w 77. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Szaraniec, a wynik na 0:6 ustalił w 89. minucie Wawrzyniak.

Pub Gol - Olimpia Kowary 0:6 (0:3)

PG: Sender (46' Kaczmarek), Gawroński, Lachowicz (46' Kałwak), Maksymów (46' Kukuła), P. Hamowski, K. Hamowski, Rojek, Denc, Mol (67' Gulda), Kaszuba, Gaździcki.
Olimpia: Rogowski – Bródka (75’ Kosek), Cyganek (80’ Kowalczyk), Kędzierski, Kloczkowski (65’ Wawrzyniak), Marciniak, Przywara, Szaraniec, Szeliga, Wiśniewski (80’ Adydan), Zakrzewski.

Pozostałe mecze I rundy PP DZPN JG odbędą się w nadchodzący weekend oraz na początku przyszłego tygodnia.