Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 6959
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Olaf Grębowicz nowym naczelnikiem GOPR

Wtorek, 13 grudnia 2011, 9:34
Aktualizacja: 9:34
Autor: Angela
Zarząd Karkonoskiej Grupy GOPR wybrał nowego naczelnika. Został nim Olaf Grębowicz, który nową funkcje obejmie z dniem 1 stycznia. Jest on związany z ratownikiem górskim od 1996 roku. Do pogotowia górskiego wstąpił mając 20 lat. – Sporty górskie i ratownictwo to moja pasja – mówi nowy naczelnik karkonoskiego GOPR–u.

Olaf Grębowicz pełnił obowiązki naczelnika karkonoskiego GOPR-u od 13 września br., po odwołaniu poprzedniego naczelnika Sławomira Ejsymonta. Na ostatnim posiedzeniu zarządu, ósmego grudnia został już oficjalnie powołany na stanowisko nowego szefa GOPR-u.

- Było to dla mnie spore zaskoczenie i wyróżnienie. Zaproponowano mi tę funkcję, a ja podziękowałem za zaufanie i postanowiłem, że podejmę to wyzwanie. Zważając na trudne czasy z pewnością będzie to ciężka praca i ogromna odpowiedzialność. Nie przewiduję żadnych rewolucji. Spokojnie przygotowujemy się nowego sezonu i wejścia w życie nowej ustawy o ratownictwie górskim. W tym roku kończymy również wszystkie projekty unijne.

Do końca grudnia lub do 15 stycznia dostarczony zostanie nam ostatni z samochodów do ratownictwa zakupiony w ramach realizowanych projektów unijnych. Chcemy to wszystko poro zliczać i wejść w nowy rok z czystym kontem. Nie planuję też żadnych zmian personalnych – mówi Olaf Grębowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR, mieszkaniec Karpacza.

Olaf Grębowicz od trzech lat był kierownikiem sekcji w Karpaczu. Teraz będzie nadzorował pracę 15 etatowych ratowników górskich oraz ponad 170 ochotników karkonoskiego GOPR-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group